این وب سایت بسته شده است. ما به پارس تودی دری تغییر پیدا کرده ایم.
چهارشنبه, 23 سرطان 1395 09:57

امیرعبداللهیان: رژیم سعودی با آتش بازی می کند

امیرعبداللهیان: رژیم سعودی با آتش بازی می کند
عربستان سعودی مسئول مستقیم طولانی شدن مذاکرات سیاسی یمنی ها در کویت است.

حسین امیرعبداللهیان معاون سابق وزیر خارجه ایران گفت: عربستان سعودی مسئول مستقیم طولانی شدن مذاکرات سیاسی یمنی ها در کویت است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ امیرعبداللهیان افزود: اقدامات بی وقفه نظامی سعودی در بمباران هوایی مناطق مسکونی و زیرساخت های یمن و نقض اتش بس ، مذاکرات سیاسی یمنی ها را بی اثر کرده است.

وی گفت: تهران هیچ دخالتی در امور یمن نداشته و ندارد اما به حمایت های معنوی و انساندوستانه خود از مردم یمن قویا ادامه می دهد.

امیرعبداللهیان افزود: علیرغم کارشکنی و ممانعت سعودی در ارسال کمک های انساندوستانه مردم ایران به یمن ، این اقدام را با هماهنگی سازمان های ذیربط بین المللی و منطقه ای بخوبی انجام داده ایم.

او ادامه داد: عربستان با سیاست غلط جنگ أفروزی در منطقه با اتش بازی می کند و عامل اصلی بحرانهای منطقه ای بشمار می رود اگر عربستان سیاست های غلط خود را اصلاح نکند علاوه بر خود، منطقه را بیش از پیش متضرر خواهد کرد.

عربستان با ائتلاف برخی کشورهای عربی منطقه و با همراهی آمریکا بیش از یک سال است که حملات گسترده ای را به یمن آغاز کرده است تا «عبد ربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی این کشور را به حاکمیت بازگرداند و از قدرت گرفتن انقلابی های یمنی که امنیت شهرهای این کشور را تأمین می کنند، جلوگیری کند.

بر اثر این حملات، تاکنون هزاران یمنی از جمله صدها زن و کودک، کشته یا زخمی و ده ها هزار نفر نیز آواره شده اند و به تأسیسات زیربنایی، خدماتی و درمانی این کشور آسیب های جدی وارد شده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید