این وب سایت بسته شده است. ما به پارس تودی دری تغییر پیدا کرده ایم.
سه شنبه, 22 سرطان 1395 14:57

ترافیک غیرقابل تحمل کابل

حمد فرهاد مجیدی نوشت: کابل با این وضعیت ترافیکی خود به یکی از شلوغ‌ترین و پرترافیک‌ترین شهرهای جهان مبدل شده که هیچ قانون ترافیکی برآن حاکم نیست.

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان  خبرگزاری فارس شهر کابل در قدیم الایام زندگی پر رونقی داشت، اما حالا ازدحام وسایل نقلیه مشکلات تازه‌ای را برای این شهر بوجود آورده است.

امروز فضای کابل را صدای ماشین‌ها و فروشنده‌های دوره گردی که نه تنها پیاده‌روها، بلکه خیابان‌هارا بازار فروش اجناس خود کرده‌اند، پر کرده و عبور مرور از این مناطق را با مشکل مواجه ساخته است.

«احمد فرهاد مجیدی» عضو مجلس نمایندگان افغانستان نوشت: امروز صبح وقتی ساعت 8:30 دقیقه خواستم از منزلم در شهرنو کابل به سمت شورای ملی بروم حدود ساعت 11:00 به مقصد رسیدم.

این وضعیت همه روزه شهر کابل است. ازدحام سرسام آور ترافیکی که اجازه نمی‌دهد در اسرع وقت به مقصد برسی.

این در حالی است که برای من که نماینده مجلس هستم در بسیاری از مناطق سهولت‌های بیشتری فراهم و می‌توانم از میان ازدحام ترافیکی راه باز کنم.

در یک محاسبه سرانگشتی با خود متوجه شدم که در 5 سال کاری حدود75 روز یعنی 1800 ساعت را در ترافیک شهر کابل گذرانده‌ام و این واقعا غیرقابل تحمل است.

کابل با این وضعیت ترافیکی خود به یکی از شلوغ‌ترین و پر ترافیک‌ترین شهرهای جهان مبدل شده که هیچ قانون ترافیکی برآن حاکم نیست.

مجیدی با انتشار این مطلب در صفحه فیس‌بوک خود نوشت: گاهی برخی خیابان‌ها به دلیل عبور مقام‌های بلندپایه و گاهی به خاطر تظاهرات و مراسم تشییع جنازه برخی مسوولان و مقام‌ها بسته است.

مردم این شهر واقعا از این وضعیت به ستوه آمده‌اند و اگر وضع به همین منوال ادامه پیدا کند، دیری نخواهد پایید که دیگر رفت و آمد کردن با وسیله نقلیه دیگر غیرممکن خواهد شد.

مسئولان واقعا باید برای ترافیک کابل به صورت جدی بیندیشند و راه و چاره‌ای برای آن پیدا کنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید