این وب سایت بسته شده است. ما به پارس تودی دری تغییر پیدا کرده ایم.
سه شنبه, 22 سرطان 1395 20:56

وزارت تحصیلات عالی: نبود خوابگاه بزرگترین چالش دختران برای تحصیلات عالی است

مقام های وزارت تجصیلات عالی کشور اعلام کردند که نبود خوابگاه های مناسب یکی از بزرگترین چالش های دختران برای تحصیلات عالی است.

 به گزارش بخدی مقام های وزارت تجصیلات عالی کشور اعلام کردند که نبود خوابگاه های مناسب یکی از بزرگترین چالش های دختران برای تحصیلات عالی است
محمدعثمان بابری، معین علمی وزارت تحصیلات عالی امروز در نشست خبری که به هدف معرفی استراتیژی منع خشونت جنسیتی در نهاد های تحصیلات عالی برگزار شده بود گفت: وزارت تحصیلات عالی تلاش دارد که تا سال ۲۰۲۰ میلادی برای ۴ هزار دختر در حال تحصیل لیلیه آماده کند تا آنان بتوانند با خیال آسوده به تحصیل خود ادامه دهند.
آقای بابری در ادامه گفت: طبق پلان این وزارت قرار است در سه سال آینده هفت باب لیلیه مخصوص دختران در نهاد های تحصیلات عالی کشور اعمار شود و با بهره برداری آن بخشی از مشکلات آنان برطرف خواهد شد.
این در حالیست که تقریبا ۵۰ درصد جمعیت کشور را بانوان و دختران تشکیل می دهد اما جضور آنها در نهاد های تحصیلی نسبت به مردان کمتر گزارش شده است.
گفته می شود فقر اقتصادی، مشکلات خانوادگی، باور ها و رسم و رواج های ناپسند حاکم در جامعه و نبود سهولت های لازم آموزشی برای دختران از مشکلات عمده ای به شمار می رود که مانع از تحصیلات دختران در کشور می شود.
در سال جاری اما بر اساس برنامه جدید وزارت تحصیلات عالی و تبعیض مثبت، حضور دختران در دانشگاه های کشور تا ۳۰ درصد افزایش یافته است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید