این وب سایت بسته شده است. ما به پارس تودی دری تغییر پیدا کرده ایم.
سه شنبه, 22 سرطان 1395 21:00

افتتاح چند بخش مهم در شفاخانه استقلال کابل

وزارت صحت عامه دولت جمهوری اسلامی افغانستان امروز بخش های جدیدی را در شفاخانه استقلال افتتاح و به بهره برداری سپرد. 

این بخش ها، شامل وارد مراقبت نوزادان، بخش ترمیم سامان آلات و تجهیزات طبی و برنامه آموزشی سی تی سکن اند.

 به گزارش آوا دوکتور احمدجان نعیم معین پالیسی و پلان وزارت صحت عامه در مراسمی که بدین مناسبت دایر گردیده بود، گفت: "بسیار خرسندم که به سلسله اقدامات انکشافی این وزارت مبنی بر بهبود کیفیت خدمات صحی در شفاخانه ها، این بار شاهد افتتاح بخش های جدید و برنامه ارتقای ظرفیت در شفاخانه استقلال میباشیم".

معین وزارت صحت عامه، از تلاش های پیگیر این وزارت در راستای توسعه و بهبود کیفیت خدمات صحی نیز اطمینان داده و بر مساعی مشترک شرکای صحی افغانستان تاکید نمود.

وی افتتاح وارد مراقبت از نوزادان را در کاهش میزان مرگ و میر اطفال مهم خوانده گفت که در حدود ۴۰ فیصد اطفال در ماه اول زندگی خود را از دست می‌دهد ولی متاسفانه در سالهای قبل به این بخش شفاخانه ها توجه لازم صورت نگرفته است.

معین وزارت صحت عامه، سی تی سکن را یک تکنالوژی جدید طبی در افغانستان عنوان نموده گفت که در این بخش متخصصین کافی وجود ندارد، بناء وزارت صحت در این زمینه برنامه آموزشی و ارتقای ظرفیت را به راه انداخت تا کمبود پرسونل ماهر و متخصص این بخش مرفوع گردد.

بخش ترمیم سامان آلات و تجهیزات طبی در این شفاخانه نیز از اهمیت خاصی بر خوردار است، زیرا پیش از این وسایل و تجهیزات طبی با اندک عارضه، از کار می افتاد و با هزینه بلند وسایل و تجهیزات دیگر خریداری میگردید و اکنون با افتتاح این بخش، مشکلات یاد شده تاحدی مرفوع خواهد شد. 

پیش از این نیز در شفاخانه استقلال اقدامات لازم از سوی وزارت صحت عامه، جهت بهبود کیفیت خدمات آن صورت گرفته است. افتتاح سرویس عاجل به شکل معیاری، افتتاح عملیات های لاپراسکوپی، بهبود خدمات وارد سوختگی و اعمار انتظار خانه و اتاق پایوازان مریضان از جمله مواردی است که در جهت بهبود خدمات این شفاخانه صورت گرفته است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید