این وب سایت بسته شده است. ما به پارس تودی دری تغییر پیدا کرده ایم.
شنبه, 01 جوزا 1395 17:01

ایران در آیینه هفته (1 جوزا 1395)

 

 

 

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی روز چهارشنبه در دیدار شرکت کنندگان در سی و سومین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم، با تاکید بر اینکه امریکا «طاغوت اعظم» و «شیطان اکبر» است ، تصریح کردند ؛امروز مهمترین وظیفه علما، روشنفکران و نخبگان، روشنگری در قبال فریبکاری های دشمنان است و امت اسلامی نیز نباید فریب وعده های قدرتها را بخورد و از تهدیدهای آنها بهراسد.

نخستین گزارش برنامه ایران درآیینه هفته را با نگاهی به این رویداد آغاز می کنیم ،

حضرت آیت الله خامنه‌ای در این زمینه تحرکات گسترده قدرتهای طاغوتی را برای ضربه زدن به اسلام و امت اسلامی خاطر نشان کردند و افزودند، آنها می دانند اگر مسلمانان قدرت داشته باشند، قادر به ظلم به ملتها نیستند و موضوع فلسطین نیز به فراموشی سپرده نخواهد شد.
رهبر معظم انقلاب اسلامی،قرآن را محور «وحدت امت اسلامی» دانسند و افزودند: در شرایطی که سیاست های استکبار بر ایجاد اختلاف و درگیری میان مسلمانان متمرکز است، امت اسلامی باید با تمسک به این نعمت بزرگ الهی در مسیر وحدت و انسجام حرکت کند.
ایشان ،با اظهار تاسف از تمسک برخی کشورهای اسلامی به طاغوت به جای تمسک به خدا، تاکید کردند: کشورهایی که در منطقه، مجری سیاستهای امریکا هستند ، در واقع به امت اسلامی خیانت و زمینه نفوذ آمریکا را فراهم می کنند.
رهبر معظم انقلاب ایمان و پایداری ملت ایران و ایستادگی آنان در مقابل زیاده خواهی های امریکا را عامل اصلی اقتدار جمهوری اسلامی ایران دانستند و تاکید کردند: علت هراس قدرتها از ملت ایران و انواع توطئه ها برضد این ملت ، اقتدار بر مبنای اسلام ، است و دشمن از «اسلام مقتدر» می‌ترسد.

سی و سومین مسابقات بین المللی قرآن کریم، چهارشنبه گذشته 11 تا 17 مه، در مصلی امام خمینی برگزارشد . 
130شرکت کننده از 75 کشور از قاره های آفریقا، آسیا، اروپا، آمریکا و اقیانوسیه در سی و سومین دوره از مسابقات شرکت کردند . 

خانم "کولیندا گرابار کیتاروویچ" رئیس جمهوری کرواسی این هفته در سفری به تهران با مقام های ایران،دیدار و در زمینه مسایل دو جانبه و منطقه ای گفتگو کرد . در این سفر چند سند موافقتنامه و تفاهمنامه امضا شد.

جمهوری اسلامی ایران با تاکید تعامل سازنده و توسعه روابط بر اساس احترام متقابل، از گسترش روابط با کشورهای اروپایی استقبال می کند .
رفت و امدهای هیات های مختلف از کشورهای اروپایی به تهران نیز نشان از این رویکرد دارد . 
در ادامه این رفت و آمدها ؛ تهران هفته گذشته شاهد دیدارهای رییس جمهوری کرواسی و هیات همراه با مقام های ایران بود . 
«کولیندا گرابار کیتاروویچ» " Kolinda Grabar Kitarović رئیس جمهوری کرواسی روز سه شنبه برای دیدار و گفت و گو با مقامات ایران در صدر هیاتی سیاسی و اقتصادی به تهران سفر کرد.
حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران در دیدار رییس جمهوری کرواسی با اشاره به اراده‌ دو دولت ایران و کرواسی برای توسعه، تقویت و تحکیم روابط و همکاری‌های دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی میان دو کشور، بر ضرورت استفاده از ظرفیت‌ها و فرصت‌های موجود تأکید کرد. 
روحانی تصریح کرد ایران و کرواسی می‌توانند در راستای قطعنامه سازمان ملل متحد تحت عنوان، جهان عاری از خشونت و افراطی‌گری (Wave) در زمینه مبارزه با تروریسم همکاری و مشارکت داشته باشند. 
رییس حمهوری اسلامی ایران همراهی مفتی اعظم زاگرب در این سفر را نشانه اهمیت دادن دولت کرواسی به ادیان الهی به ویژه اسلام دانست و اظهار داشت: به رسمیت شناختن دین اسلام موجب وحدت داخلی در کرواسی و پیوند این کشور با جهان اسلام شده است. 
خانم «کولیندا گرابار کیتاروویچ» رئیس جمهور کرواسی نیز با تاکید بر اهمیت نقش مؤثر ایران در مبارزه با تروریسم و برقراری صلح و ثبات در منطقه و پایان دادن به منازعات منطقه‌ای و بین‌المللی، ضرورت همکاری دو کشور در زمینه مبارزه با تروریسم و افراطی‌گری را خاطر نشان کرد و افزود: باید با اهتمام و جدیت در مسیر مبارزه با تروریسم، مانع از حمایت‌های مالی ازتروریست‌ها شویم واز ترویج افکار افراطی آنها در میان نسل جوان جلوگیری کنیم. 

رییس جمهوری اسلامی ایران هفته گذشته در سفری به شهر مقدس قم به منظور زیارت حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) ؛ دیداری هم با شماری از مراجع تقلید ، از جمله آیت الله "حسین وحید خراسانی" ؛آیت الله لطف الله صافی گلپایگانی و آیت الله ناصر مکارم شیرازی داشت .
رییس جمهوری ایران در این دیدارها در خصوص مسائل داخلی، منطقه ای و بین المللی با تاکید بر نظرات مراجع تقلیدمبنی بر ادامه تلاشها برای جلوگیری از ترویج تفکر ایران هراسی در دنیا، گفت: امروز دنیا می داند که ایران اهل منطق و تعامل سازنده بوده و در مبارزه با گروههای تکفیری و تروریستی پیشگام است.
آیات اعظام در دیدار رییس جمهوری با تاکید بر ضرورت تلاش بیشتر مسوولان جمهوری اسلامی ایران برای رفع مشکلات داخلی تاکید کردند.
آیت الله صافی گلپایگانی در این دیدار با تاکید بر لزوم مراقبت از رعایت قوانین شرعی و حفظ احکام اسلام در مناسبات سیاسی و اجتماعی در ایران، گفت: ادامه سیاستهایی که به ثبات، آرامش و امنیت مردم منطقه بویژه در سوریه، عراق و یمن منجر می شود، ضروری است.

"محمد جواد ظریف " وزیر خارجه ایران هفته گذشته در سفر به وین در نشست بین المللی گروه تماس بین المللی سوریه شرکت کرد . در ادامه این برنامه گزارشی از این سفر بشنوید ؛

ظریف در باره این نشست گفت گوشه هایی از آنچه که درنشست امروز وین گفته شد، در بیانیه قبلی نیز آمده بود که طبق آن ضرورت دارد تا اراده سیاسی لازم برای یافتن راه حل سیاسی، کنار گذاشتن راه حل نظامی و اتمام حمایت از تروریست ها انجام شود.
وزیر امور خارجه ایران با بیان اینکه ایران در نشست وین مجدداً نظر خود را در خصوص پیدا کردن یک راه حل سیاسی برای سوریه اعلام کرد، افزود ؛ در این نشست همه توافق کردند که اقدامات لازم را برای کمک رسانی و همینطور جلوگیری از هرگونه تهدید ضد غیر نظامیان در مناطق درگیر در سوریه انجام دهند.
ظریف تصریح کرد ؛بحران سوریه برخلاف تلاش برخی گروههای تروریستی و حامیان منطقه ای و بین المللی ، راه حل نظامی ندارد .
نشست گروه تماس بین المللی سوریه با حضور نمایندگان و وزیرانی از حدود 20 کشور عربی، اروپایی و آمریکا از جمله ایران در وین پایتخت اتریش برگزار شد.
وزیر خارجه ایران در سفرش به وین همچنین در دیدارهای جداگانه با وزیران خارجه آمریکا و انگلیس ، موانع اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) رابررسی کرد. وزیر خارجه ایران همچنین با «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه دیدار و گفت و گو کرد.
همزمان با این اجلاس سید عباس عراقچی ، معاون حقوقی و بین المللی وزیر خارجه و رئیس ستاد پیگیری برجام نیز با هلگا اشمید ، معاون نماینده عالی اتحادیه اروپا و هماهنگ کننده گروه ١+٥ دیدار و گفت وگو کرد.

در رویدادی دیگر؛ "محمد باقر نوبخت" معاون رئیس جمهوری و سخنگوی دولت ایران در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به طرح مجلس شورای اسلامی مبنی بر الزام دولت به پیگیری خسارت های وارده به ملت ایران در طول سال های مختلف توسط آمریکا، گفت، با توجه به مصوبات شورای عالی امنیت ملی، اقداماتی انجام شده و هم اکنون ده ها میلیارد دلار حکم دادگاه های ایران ضد طرف های آمریکایی صادر شده است.

پیروزی مقتدرانه در رقابت های جام جهانی کشتی فرنگی ۲۰۱۶ بار دیگر پرچم پر افتخار ایران اسلامی را به اهتزار در آورد.
تیم ملی ایران در فینال جام جهانی کشتی فرنگی در رقابت با تیم ملی روسیه با نتیجه هشت بر صفر مقتدرانه به پیروزی رسید و قهرمان این مسابقات شد.
رقابت های جام جهانی کشتی فرنگی با حضور تیم های ایران، روسیه، آذربایجان، ترکیه، بلاروس، قزاقستان، آلمان و اوکراین پنج شنبه و جمعه در شیراز جنوب ایران برگزار شد.

مراسم تودیع و معارفه رئیسان پیشین و جدید صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران هفته گذشته برگزار شد.
برنامه ایران در آیینه هفته را با نگاهی به این خبر به پایان می بریم ؛

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی چهارشنبه (11 ماه می جاری) در حکمی با پذیرش استعفای "محمد سرافراز" و تشکر از تلاش های انقلابی و ارزشیِ ایشان، عبدالعلی علی‌عسگری را به ریاست سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران منصوب کردند.
"عبدالعلی علی‌عسکری" رئیس جدید سازمان صداو سیما در مراسم دریافت حکم ریاست خود از حجت الاسلام سید هاشم رسولی محلاتی، نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، از زحمات رئیس پیشین صدا و سیما قدردانی کرد .
در این مراسم "محمد اخگری" معاون برون مرزی سازمان صدا و سیما در سخنانی تحرکات رسانه ای کشورهای غربی و عربی ضد ایران را نشان دهنده تاثیرگذاری شبکه های برون مرزی دانست و گفت، ایجاد جریان رسانه ای مستقل در کشورهای تحت پوشش از جمله توفیقات سازمان صداوسیما است.

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید