این وب سایت بسته شده است. ما به پارس تودی دری تغییر پیدا کرده ایم.
چهارشنبه, 16 سرطان 1395 17:07

برگزاری مسابقات قرآنی در مهمانشهر رفسنجان

همزمان با ماه مبارک رمضان مسابقات قرآنی و محفل انس با قرآن با حضور علاقه مندان افغانستانی در رده سنی خردسال و بزرگسال و با همکاری اداره کل امور اتباع ومهاجرین خارجی ولایت کرمان با حضور روحانیون و عضو شورای اسلامی ایران در مهمانشهر رفسنجان کرمان برگزار شد.

این مرحله از مسابقات قرآنی در شب ۲۳ رمضان همزمان با شبهای قدر در مسجد رسول اکرم(ص)، به صورت کتبی برای گروه سنی بالای ۱۲ سال سوره یس و به صورت شفاهی برای گروه سنی زیر ۱۲ سال سوره فجر در نظر گرفته شده بود.

در این دوره از مسابقات ۱۲۰ نفر شرکت کننده اعم از جوانان و خردسالان خواهر و برادر حضور داشتند که بیش از ۹۰ درصد از آنان به صورت عالی حافظ این سوره ها بوده اند .

همچنین مسابقه دیوار نویسی با موضوع قرآن کریم نوشتن آیات و روایت بر دیوارهای مسجد به خط زیبا که علاوه بر ترویج فرهنگ قرآن باعث زیبایی محیط مهمانشهر رفسنجان شده بود برگزار شد.


در راستای برگزاری این دوره از مسابقات در ۲۵ ماه مبارک رمضان محفل انس با قرآن کریم با شکوه و عظمت خاصی با صدای بشیر حسینی قاری نوجوان افغانستاین از شهر مقدس قم برگزار شد.

اجرای گروه تواشیح غدیر رفسنجان به عنوان گروه برگزیده کشوری در مدح امام زمان (عج)، قرات قاریان برجسته، شعر خوانی با موضوع قرآن کریم توسط نازنین مجیدی دختر خردسال رفسنجانی، مراسم سخنرانی با موضوع قرآن کریم و همچنین قرائت قاری بین المللی افغانستان سید علی فروغی با عنوان نفر اول مسابقات بین المللی کوثر و نفر اول مسابقات بین المللی جامعه المصطفی از جمله بخش های ویژه این دوره از مسابقات بوده است.

سخنرانی نماینده ولی فقیه و امام جمعه رفسنجان حجت الاسلام رمضانی پور با موضع اهمیت روز قدس، استکبار ستیزی مستضعفان جهان و اتحاد امت اسلامی در مقابل امریکا و اسرائیل، رونمایی از آثار فاخر جوانان هنرمن مهمانشهر رفسنجان در قالب کتابت سوره های یس و صافات، اعطای هدایا و جوایز به برگزیدگان مسابقات حفظ سوره های یس و فجر، تجلیل از حافظان کل قران کریم و رتبه داران برتر ولسوالی و ولایتی مسابقات قرآنی، و همچنین تجلیل از فعالین و اساتید قرآنی در راستای ترویج فرهنگ قرآنی از دیگر بخش های برگزاری محفل انس با قرآن بود.گفتنی است در ادامه این مراسم امام جمعه و ولسوال رفسنجان مبلغ 10/000/000 میلیون ریال به منظور انجام فعالیتهای قرآنی اهدا کردند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید