این وب سایت بسته شده است. ما به پارس تودی دری تغییر پیدا کرده ایم.
دوشنبه, 21 سرطان 1395 15:06

کارگاه آموزشی مهارت‌های گفت‌وگو بین همسران ویژه مهاجران افغانستانی برگزار می‌شود

در ادامه دوره‌های مشاوره، درمان و خدمات روانشناسی مهاجران افغانستانی، کارگاه آموزشی مهارت‌های گفت‌وگو بین همسران روز چهارشنبه در اردوگاه عسگرآباد تهران برگزار می‌‌شود.

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، چندی پیش تیمی متشکل از متخصصین روانشناسی بالینی افغانستان با همکاری اداره اتباع و مهاجرین ایران مرکز مشاوره، درمان و خدمات روانشناسی ویژه مهاجرین افغانستانی ساکن تهران و شهرستان‌های توابع، را تاسیس کردند.

هدف اصلی این مرکز مشاوره، بهبود سطح سلامت روانی مهاجرین افغانستانی است که خدمات آن به صورت رایگان ارائه می‌شود.

خدمات این مرکز در 2 بخش ارائه می‌شود:

1- افزایش سطح آگاهی و ارائه آموزش‌های روان شناختی بر اساس نیازهای جمعیت مهاجر افغانستانی در ایران از طریق برگزاری کارگاه‌های آموزشی در زمینه‌های مورد نیاز (مهارت‌های زندگی، مشاوره قبل و بعد از ازدواج ، فرزندپروری و...)

2- مشاوره و درمان‌های فردی توسط متخصص روان شناسی بالینی افغانستانی به مهاجرینی که نیاز به مشاوره در حیطه تعارضات زناشویی، ازدواج دارند و یا از مسائلی مانند اضطراب ،افسردگی، وسواس و مشکلات بین فردی رنج می‌برند به صورت فردی و رایگان خدمات ارائه می‌شود.

«مرضیه وفایی» مسئول اطلاع‌رسانی این تیم روان‌شناسی در گفت‌وگو با خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، هدف از راه‌اندازی این کارگاه‌های آموزشی را ارتقای ظرفیت توانمندی روان‌شناختی مهاجران افغانستانی ساکن ایران ذکر کرد.

وی گفت: این کارگاه‌های آموزشی با همکاری متخصصان روان‌شناسی بالینی که دارای مدرک فوق‌لیسانس تا دکترا هستند به صورت داوطلبانه و خودجوش و با مجوز اداره اتباع به صورت داوطلبانه برگزار می‌شود.

وفایی با اشاره به اینکه تاکنون 8 کارگاه آموزشی روان‌شناسی مهاجران افغانستانی تشکیل شده، گفت: کلاس‌های آموزشی ما روزهای چهارشنبه در اردوگاه «سلیمان‌خانی» تهران برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: فرزندپروری، آموزش‌های پیش از ازدواج، همسرداری و مهارت‌های زندگی از جمله مباحث مطرح شده در این کارگاه‌های آموزشی بوده است.

مسئول اطلاع رسانی مرکز مشاوره رایگان مهاجرین افغانستانی مقیم ایران گفت: مشاوره، درمان و خدمات روان‌شناسی مهاجرین افغانستانی در این کارگاه توسط روان‌شناسان بالینی افغانستان که این گروه را تشکیل داده‌اند، صورت می‌گیرد.

این در حالی است که کارگاه بعدی این مرکز درمانی با موضوع «مهارت‌های گفت‌وگو بین همسران» روز چهارشنبه 22 تیر در اردوگاه سلیمان خانی تهران برگزار می‌شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید