این وب سایت بسته شده است. ما به پارس تودی دری تغییر پیدا کرده ایم.
دوشنبه, 21 سرطان 1395 15:09

رئیس سازمان و فرهنگ و ارتباطات اسلامی خراسان رضوی :مهاجرین برای ثبت قانونی تشکل خود در ایران اقدام کنند

سید حامد ملکوتی تبار با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی و هنری مهاجرین افغانستانی مقیم ایران افزود: جامعه مهاجر چهره‌های فرهنگی و هنرمندانی دارند که در سطح جهان شناخته شده هستند و فعالیت هنرمندان افغانستان در همه سطوح قابل رقابت است.

به گزارش سایت افغانستان خبرگزاری فارس، علاقه و باور نسبت به اسلام و تحکیم همگرایی و پیوندهای اسلامی، دینی، فرهنگی و معنوی در میان ملت‌های اسلامی از جمله اهداف سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی است.

در همین راستا سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی جمهوری اسلامی ایران، ارتباط و پیوندهای فراوانی با مراکز و سازمان‌های دینی، فرهنگی و هنری در افغانستان و جامعه مهاجر دارد.

با توجه به حضور صدها هزار مهاجر افغانستانی در خراسان رضوی و گسترش مراکز مختلف دینی و فرهنگی مهاجرین در مشهد، بخشی از فعالیت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی خراسان رضوی همکاری و تعامل با مراکز فرهنگی مهاجرین افغانستانی است.

«سید حامد ملکوتی تبار» ریاست سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی خراسان رضوی در گفت‌وگو با سایت افغانستان خبرگزاری فارس، تعامل و همکاری این سازمان را با مراکز مختلف دینی و فرهنگی مهاجرین افغانستانی تشریح کرد.

وی ضمن اشاره به فعالیت‌های فرهنگی و هنری مهاجرین، افزود: جامعه مهاجر چهره‌های فرهنگی و هنرمندانی دارند که در سطح جهان شناخته شده هستند و فعالیت هنرمندان افغانستان در همه سطوح قابل رقابت است.

ملکوتی تبار همچنین از همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی خراسان رضوی با مراکز دینی و فرهنگی مهاجرین در مشهد خبر داد و تصریح کرد: این سازمان ارتباط بسیار خوبی با سازمان‌ها و نهادهای مهاجرین و مبلغین افغانستانی دارد.

وی هدف سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی را حمایت و ارتباط با تشکل‌های مهاجرین اعلام کرد و افزود: الحمدلله بین جامعه مهاجر و انصار ارتباط خوبی برقرار شده و این رابطه عاطفی برکات زیادی برای 2 ملت داشته است.

وی در ادامه این گفت‌وگو از طرح «تور گردانی هرات» خبر داد و افزود: سلسله اقداماتی جهت آشنایی جامعه ایران با سرزمین افغانستان و مردم عزیز آن کشور در دست داریم با عنوان «تورگردانی هرات» و می‌خواهیم مردم ایران را به خصوص استان خراسان و شهر مشهد را با هرات بیشتر آشنا و نزدیک کنیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید