این وب سایت بسته شده است. ما به پارس تودی دری تغییر پیدا کرده ایم.
سه شنبه, 22 سرطان 1395 14:21

آغاز آموزش مامایی به دختران افغان از نیمه مرداد ماه

معاون امور بین الملل وزارت بهداشت از ثبت نام 170 دختر افغانی علاقه مند به رشته مامایی خبر داد و گفت: تعداد 50 نفر از این افراد در این رشته آموزش می بینند.

اسدی لاری معاون امور بین الملل وزارت بهداشت در گفت وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان گفت: دولت ایتالیا 1 میلیون دلار به صندوق جمعیت ملل متحد کمک کرد تا تربیت ماماها به افغانستانیهای علاقه مند صورت گیرد. البته  خدمات مامایی به تمام افغانی های ساکن ایران ارائه می شود و برای آموزش این رشته به  افغانستانیها مراکز آموزشی اطراف تهران همچون بیمارستان شهید اکبرآبادی معرفی شده است. 
 
وی ادامه داد: در همین راستا کمک هایی هم برای راه اندازی رشته  مامایی در دانشگاه کابل صورت دادیم.  
 
اسدی لاری از آغاز این پروژه خبر داد و بیان کرد: تا کنون 170 دختر علاقه مند به مامایی از افغانهاثبت نام کردند و بنابر  آموزش یک ساله 50 نفر آنها داریم. آموزش این دختران از نیمه مرداد ماه در بیمارستان شهید اکبرآبادی آغاز می شود. 
 
معاون امور بین الملل وزارت بهداشت بیان کرد: هزینه های لازم از میزان پیش بینی شده بالاتر بوده چرا که عمده این  افراد ساکن تهران نیستند و باید هزینه زیادی برای امور مسکن و رفت و آمد آنها فراهم شود. 
 
وی افزود: امیدواریم با کمک های کمیسریای عالی پناهندگان به ویژه در امر بازگشت این افراد به  افغانستان، کارها در این زمینه به خوبی انجام شود. 
 
وی یادآور شد: بعد از سپری کردن دوره تئوری و عملی این رشته آموزش دیدگان باید 3 ماه در  افغاستان کار کنند تا گواهینامه بگیرند برای انجام این دوره ما با وزارت بهداشت افغانستان تماس هایی داشتیم تا همکاری های لازم صورت گیرد. 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید