این وب سایت بسته شده است. ما به پارس تودی دری تغییر پیدا کرده ایم.
شنبه, 12 سرطان 1395 14:25

پلمپ مساجد به دلیل ایجاد آلودگی صوتی!

مسئولان شهر لاگوس در نيجريه به بهانه جلوگيري از ايجاد سرو صدا، تعداد زیادی از کلیساها، مساجد، هتل ها و باشگاه ها را بستند.
 
به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه فرانس 24، مسئولان شهر لاگوس درنيجريه به بهانه جلوگيري از ايجاد سرو صدا، تعداد زیادی از کلیساها، مساجد، هتل ها و باشگاه ها را بستند.

بر این اساس، يك مسئول آژانس حمايت از محيط زيست درشهرلاگوس كه با 20 ميليون نفر، پرجمعيت ترين شهر نيجريه است، گفت كه 70 كليسا، 20 مسجد و11 هتل و باشگاه و مركز فروش مشروبات الكلی دراين منطقه بسته شده اند.

لاگوس شهری شلوغ و پرجمعيت است و بخشی از سر وصدا و شلوغی آن به خاطر بلندگوهايي است كه دركليساها و مساجد استفاده می شود.

"رشيد عبيد الله صحابي " رئيس مركز حمايت از محيط زيست گفت كه دستور بستن مساجد و كليساها پس از آن صادر شده كه برخی ازكليساها و مساجد به دستورات دولت مبني بر برداشتن بلندگوها از خارج از مساجد و کلیسا به منظور كاهش آلودگی صوتی توجه نكردند.

درجه صدای مجاز در روز 55 دسی بل ودرشب بين 42 تا 45 دسی بل است و دولت نیجریه اميدوار است كه در چهار سال آینده، آلودگی صوتی از بين برود.

منبع ياد شده ابراز اميدواری كرد كه سرو صدا و شلوغی در لاگوس در سال 2020 از میان برود، مسئولان محلي همچنين استفاده از بوق ماشین ها را به همين منظور منع كرده اند
 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید