این وب سایت بسته شده است. ما به پارس تودی دری تغییر پیدا کرده ایم.
یکشنبه, 13 سرطان 1395 15:08

داعش مسئول حملات انتحاری سحرگاه بغداد

گروه تروریستی داعش مسئولیت حملات تروریستی سحرگاه یکشنبه در بغداد پایتخت عراق را که 28 کشته برجای گذاشت، برعهده گرفت.

به گزارش ایرنا به نقل از اسکای نیوز این گروه مسئولیت انفجار دو خودرو بمب گذاری شده در نزدیکی یک حسینیه در کراده مریم ، مرکز بغداد و انفجار دیگرشب گذشته در پایتخت عراق را به عهده گرفته است.
 
 
در حمله تروریستی سحرگاه یکشنبه که در بازار محلی واقع در شمال بغداد روی داد تعدادی از شهروندان عراقی کشته و زخمی شدند. این دومین حمله طی شب گذشته بود که اهالی پایتخت عراق را هدف گرفت.
 
 
براساس این گزارش حمله تروریستی که احتمال داده می شود، با یک بمب دست ساز انجام شده باشد، در بازار محلی الشلال در شمال بغداد صورت گرفت.
 
 
حمله به کراده مریم با یک خودرو بمب گذاری شده انجام شد که ساختمان مجتمع تجاری در محل انفجار تا نزدیک یک ساعت در آتش می سوخت و خودروهای آتش نشانی با کمک مردم محل توانستند آتش را مهار کنند.
 
 
خیابان و پیاده رو کراده مملو از شیشه های شکسته و تکه های سنگ و آجری است که انفجار شدید خودرو بمب گذاری شده از خود برجای گذاشته است.
 
 
بازارهای محلی و مرکزی بغداد در شب های رمضان محل گشت و گذار و تردد مردمی است که بعد از افطار و کاهش دمای حدود 50 درجه ای هوا، به خیابان ها می آیند و عموما شام یا سحری را در رستوران های محلی صرف می کنند.
 
 
حملات تروریستی گروه تکفیری داعش مدت ها بود که در پایتخت عراق به میزان قابل توجهی کاهش یافته بود.
 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید