این وب سایت بسته شده است. ما به پارس تودی دری تغییر پیدا کرده ایم.
شنبه, 19 سرطان 1395 11:10

7 عراقی در جنوب کرکوک توسط داعش سر بریده شدند

گروهک تروریستی داعش هفت غیر نظامی عراقی را به اتهام کمک به فرار خانواده ها از مناطق تحت اشغال خود اعدام کرد.

به گزارش شفقنا به نقل از پایگاه خبری «السومریه نیوز» عراق، یک منبع امنیتی در استان کرکوک در شمال عراق اعلام کرد که گروهک تروریستی داعش هفت شهروند غیر نظامی را در شهرستان الحویجه در جنوب غرب این استان مورد مناقشه و نفت خیز سر برید.

بر اساس این گزارش، منبع مذکور در گفت و گو با السومریه نیوز تصریح کرد که داعش در راستای اجرای حکم دادگاه به اصطلاح شرعی خود، شامگاه جمعه هفت شهروند غیر نظامی از اهالی روستای «صدر النهر» و بخش «الریاض» در الحویجه را در مرکز این شهرستان واقع در ۵۵ کیلومتری شهر کرکوک و در برابر چشمان غیر نظامیان سر برید.

به گفته منبع مذکور که خواست نامش فاش نشود، اتهام هفت فرد مذکور این بود که خانواده های فراری از شهرستان الحویجه را به مناطق تحت کنترل نیروهای پیشمرگ کرد در استان کرکوک و همچنین مناطق تحت کنترل نیروهای نظامی عراق در استان همسایه صلاح الدین منتقل می کردند.

این منبع امنیتی تاکید کرد که ترویست های داعش در جنوب غرب استان کرکوک در نتیجه ضربه های سهمگینی که به آنها وارد شده و همچنین نابودی شمار زیادی از پایگاه های خود، هم اکنون در وحشت و هراس به سر می برند.

لازم به ذکر اس که شهرستان الحویجه و بخش های «الرشاد»، «الزاب»، «الریاض» و «العباسی» در جنوب غرب استان کرکوک بیش از دو سال است که در اشغال گروهک تروریستی داعش است و در این مدت بیش از ۱۵۰ هزار غیر نظامی از این مناطق به سوی مناطق تحت کنترل نیروهای نظامی عراق و نیروهای پیشمرگ فرار کرده اند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید