این وب سایت بسته شده است. ما به پارس تودی دری تغییر پیدا کرده ایم.
دوشنبه, 21 سرطان 1395 12:39

دو هنرمند نقاشی در هرات از سوی طالبان تهدید به مرگ شدند

هنرمندانی که تصویر ناریندرا مودی نخست وزیر هند و رییس جمهور اشرف غنی را رسامی کرده بودند توسط طالبان تهدید به مرگ شده‌اند.

 

 به گزارش پیام آفتاب این هنرمندان به نام‌های نثار احمد رحیمی و رفیع احمد رحیمی هستند با هم برادر ان اند و باشنده ولسوالی چشت هرات می باشند. این دو جوان هنرمند پیش از افتتاح بند سلما به پاس خدمات کشور هند در  بازسازی این بند، تصویری از ناریندرا مودی نخست و زیر هند ، تصویر اشرف غنی و انجنیر بازسازی بند سلما را نقاشی کرده بودند و می‌خواستند آن را به آنها هدیه دهند. اما این هنرمندان به دلایلی موفق نشدند که این هدیه‌های شان را به نخست وزیر هند برسانند.

اکنون این هنرمندان توسط یک فرمانده طالبان به نام ملاعبدالرحمان مالدار تهدید به مرگ شده اند.

جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات تایید کرده است که این هنر مندان از سوی طالبان تهدید شده و آنها همراه با اعضای خانواده ای شان با همکاری اداره محلی هرات به مرکز این ولایت انتقال داده شده اند و اکنون با مراقبت امنیتی زندگی می‌نمایند.

امیر محمد پدر این برادران هنرمند به خبرنگاران گفته است که طالبان فرزندان شان را تهدید به مرگ می‌کنند و حتا فرزندان کوچک‌تر شان نیز از رفتن به مکتب محروم شده اند.

طالبان با روایت خاص مذهبی که دارد با موسیقی و هنر نقاشی مخالف اند و در زمان حاکمیت گروه طالبان صدها اثر نقاشی گالری ملی توسط طالبان سوختانده شدند و بسیاری از هنرمندان نقاشی و موسیقی مجبور به فرار از کشور شدند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید