جاهلیت مدرن http://dari.irib.ir Tue, 04 Dec 2018 16:15:46 +0430 fa-af مچ بندهای اجباری عربستان سعودی بر دستان حجاج برای جاسوسی http://dari.irib.ir/تولیدی-ها/برنامه-سیاسی/جاهلیت-مدرن/item/120488-مچ-بندهای-اجباری-عربستان-سعودی-بر-دستان-حجاج-برای-جاسوسی http://dari.irib.ir/تولیدی-ها/برنامه-سیاسی/جاهلیت-مدرن/item/120488-مچ-بندهای-اجباری-عربستان-سعودی-بر-دستان-حجاج-برای-جاسوسی

عربستان سعودی برای جاسوسی از حجاج در مراسم حج و شناسایی و ربودن آسان حجاج مورد نظر خود، بستن مچ بند اجباری حجاج را در دستور کار قرار داده است.

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان  خبرگزاری فارس، عربستان سعودی برای جاسوسی از حجاج در مراسم حج و شناسایی و ربودن آسان حجاج مورد نظر خود، بستن مچ بند اجباری حجاج را در دستور کار قرار داده است.

به گزارش العالم، سایت صوت العراق در گزارشی به قلم ماجد زهیر شنتاف، نوشت: اتاق عملیات امنیتی سازمان اطلاعات عربستان بر اجرای سیستم مچ بند الکترونی نظارت خواهد داشت که همه حجاج باید از زمان ورود به فرودگاه عربستان تا زمان سوار شدن به هواپیما برای بازگشت به کشور خود آن را به دستان خودشان ببندند.

نیروهای ویژه سازمان اطلاعات عربستان بر پیگیری این سیستم جدید نظارت خواهند داشت.

هریک از حجاج باید مچ بند الکترونی را که مسئولان سعودی در اختیار آنها قرار می دهند، روی دستان خود ببندند. این مچ بند به یک سامانه متصل خواهد بود که با هزار دوربین در ارتباط است. وزارت کشور عربستان این دوربین ها را زیر نظر یک شرکت امنیتی چند ملیتی در مناطق مختلف نصب کرده است.

هر مچ بند حاوی اطلاعاتی شامل اسم، تابعیت، کاروان و همه اطلاعات شخصی هر حاجی است تا مسئولان سعودی بتوانند این فرد را شناسایی کنند.

این مچ بند ضد آب است و با هزار دوربین نصب شده در حرم مکی و سایر اماکن حج در ارتباط است و به محض اینکه شماره مچ بند یا نام حاجی مورد نظر به سامانه داده شود، دوربین‌ها محل حضور حاجی را برای اتاق عملیات امنیتی مشخص می‌کنند.

این مچ بند به سیستم GPS متصل است و مکان حاجی را هر لحظه برای دستگاههای اطلاعاتی خارجی که روابط راهبردی با عربستان دارد، گزارش می‌دهد.

مسئولان امنیتی نیز می توانند براساس اطلاعات هریک از مچ بندها، در هر لحظه از طریق تلفن های همراه خود وارد عمل شوند.

خنده دار این است که عربستان می گوید این مچ بندها حاوی اطلاعات مهم برای حجاج نظیر موعد نماز و اذان و مناسک حج و راهنمایی حجاج به زبان‌های مختلف است؛ به گونه ای که انگار حجاج گروهی از برنامه نویسان رایانه یا تحلیلگران سیستم هستند و می‌توانند با اینچنین برنامه‎هایی به آسانی کار کنند.

به سادگی باید گفت که امسال ربودن حجاج شیعه و به قتل رساندن دیگران به بهانه ازدحام با دقت و برنامه ریزی دقیق و کمک بین المللی صورت خواهد گرفت زیرا هدف اصلی ربایش شخصیت های سیاسی و مطبوعاتی خواهند بود، چرا که سامانه یاد شده محل حضور حجاج مورد نظر را از طریق دوربین های مداربسته مشخص خواهد کرد تا اینکه شماری از نیروهای امنیتی ملبس به لباس احرام حاجی مورد نظر را از همه طرف احاطه کنند و به بهانه بیهوشی به خاطر گرمای هوا یا خستگی و امدادرسانی، وی را به مراکز بازجویی و شکنجه ببرند و بعد از آن ، وی را کشته یا بیهوش به محل اجساد حجاجی ببرند که در نتیجه ازدحام جمعیت جان خود را از دست دادند.

کشتار ناشی از ازدحام جمعیت امسال سازماندهی شده تر و بزرگتر خواهد بود. روشن است که برخی مناسک حج را شیعیان در زمان‌های متفاوت با اهل سنت برگزار می کنند و حضور شیعیان در محل‌های معین باعث خواهد شد که سعودی‌ها آنها را محاصره و سپس به آنها برای خروج از خروجی‌های مشخص فشار بیاورند و همزمان نیز به حجاج از طریق مچ بندها شوک الکتریکی بدهند و در نتیجه برخی از آنان بیهوش شوند و روی زمین بیفتند و از این طریق حجاج روی هم افتاده و حادثه ازدحام جمعیت بار دیگر تکرار شده و بیشترین تعداد شیعیان جان خود را از دست بدهند.

مچ بندهای شخصیت‌های شیعه معین دارای دستگاه شنود هم خواهد بود تا اتاق عملیات امنیتی صدای آنها را شنود کند.

صراط در این‌باره نوشت: به سادگی تمام، این وضعیت برای حجاج شیعه در امسال روی خواهد داد و ایران کاری خوب کرد که از بردن حجاج خود خودداری کرد و باید شیعیان جهان و مسئولان آنها را آگاه کرد تا اینکه امسال - با توجه به وجود این مچ بندها و دوربین های مداربسته و مناطق ازدحامی که دولت سعودی به عنوان مقدمه  ای برای شکار شیعیان و به قتل رساندن آنها تعیین کرده اند، محتاط باشند.

برخی اطلاعات درباره ماهیت مچ بندهای الکترونی در مطبوعات عربستان منتشر شده و برخی دیگر نیز از منابع خاص بدست آمده است.

]]>
جاهلیت مدرن Tue, 12 Jul 2016 21:10:03 +0430
دو هنرمند نقاشی در هرات از سوی طالبان تهدید به مرگ شدند http://dari.irib.ir/تولیدی-ها/برنامه-سیاسی/جاهلیت-مدرن/item/120389-دو-هنرمند-نقاشی-در-هرات-از-سوی-طالبان-تهدید-به-مرگ-شدند http://dari.irib.ir/تولیدی-ها/برنامه-سیاسی/جاهلیت-مدرن/item/120389-دو-هنرمند-نقاشی-در-هرات-از-سوی-طالبان-تهدید-به-مرگ-شدند

هنرمندانی که تصویر ناریندرا مودی نخست وزیر هند و رییس جمهور اشرف غنی را رسامی کرده بودند توسط طالبان تهدید به مرگ شده‌اند.

 

 به گزارش پیام آفتاب این هنرمندان به نام‌های نثار احمد رحیمی و رفیع احمد رحیمی هستند با هم برادر ان اند و باشنده ولسوالی چشت هرات می باشند. این دو جوان هنرمند پیش از افتتاح بند سلما به پاس خدمات کشور هند در  بازسازی این بند، تصویری از ناریندرا مودی نخست و زیر هند ، تصویر اشرف غنی و انجنیر بازسازی بند سلما را نقاشی کرده بودند و می‌خواستند آن را به آنها هدیه دهند. اما این هنرمندان به دلایلی موفق نشدند که این هدیه‌های شان را به نخست وزیر هند برسانند.

اکنون این هنرمندان توسط یک فرمانده طالبان به نام ملاعبدالرحمان مالدار تهدید به مرگ شده اند.

جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات تایید کرده است که این هنر مندان از سوی طالبان تهدید شده و آنها همراه با اعضای خانواده ای شان با همکاری اداره محلی هرات به مرکز این ولایت انتقال داده شده اند و اکنون با مراقبت امنیتی زندگی می‌نمایند.

امیر محمد پدر این برادران هنرمند به خبرنگاران گفته است که طالبان فرزندان شان را تهدید به مرگ می‌کنند و حتا فرزندان کوچک‌تر شان نیز از رفتن به مکتب محروم شده اند.

طالبان با روایت خاص مذهبی که دارد با موسیقی و هنر نقاشی مخالف اند و در زمان حاکمیت گروه طالبان صدها اثر نقاشی گالری ملی توسط طالبان سوختانده شدند و بسیاری از هنرمندان نقاشی و موسیقی مجبور به فرار از کشور شدند.

]]>
جاهلیت مدرن Mon, 11 Jul 2016 12:39:43 +0430
انفجار در صنف درسی در خوست ۵ دانش آموز و یک معلم را زخمی کرد http://dari.irib.ir/تولیدی-ها/برنامه-سیاسی/جاهلیت-مدرن/item/120388-انفجار-در-صنف-درسی-در-خوست-۵-دانش-آموز-و-یک-معلم-را-زخمی-کرد http://dari.irib.ir/تولیدی-ها/برنامه-سیاسی/جاهلیت-مدرن/item/120388-انفجار-در-صنف-درسی-در-خوست-۵-دانش-آموز-و-یک-معلم-را-زخمی-کرد

تروریستان با جاسازی مواد انفجاری در صنف درسی در یکی از مکاتب خوست، باعث زخمی شدن ۵ دانش آموز و یک معلم شد.
به گزارش آوا،‌ وزارت امور داخله، رویداد تروریستی صبح امروز در ولایت خوست را که منجر به مجروحیت شماری از دانش آموزان گردید، به شدت محکوم و تقبیح کرده و عاملان این رویداد را دشمنان علم و دانش و دشمنان مردم افغانستان دانست.

تروریستان جنایت کار در داخل یک صنف درسی در یکی از مکاتب حوزه اول امنیتی شهر خوست، مواد انفجاری جاسازی کرده بودند که در نتیجه انفجار آن پنج دانش آموز و یک معلم مجروح شده اند.

وزارت داخله گفته هدف قرار دادن دانش آموزان نشان دهنده آن است که گروه های هراس افگن، به هیچ ارزش انسانی و اسلامی احترام قایل نیستند و با استفاده از هر فرصتی به مردم و حتا کودکان دانش آموز حمله ور می شوند.

]]>
جاهلیت مدرن Mon, 11 Jul 2016 12:35:56 +0430
داعش استراتژی زمین سوخته را اجرا میکند http://dari.irib.ir/تولیدی-ها/برنامه-سیاسی/جاهلیت-مدرن/item/120380-داعش-استراتژی-زمین-سوخته-را-اجرا-میکند http://dari.irib.ir/تولیدی-ها/برنامه-سیاسی/جاهلیت-مدرن/item/120380-داعش-استراتژی-زمین-سوخته-را-اجرا-میکند

تروریست‌های داعش همراه با پیشروی نیروهای عراقی به سمت موصل، 5 چاه نفتی را در منطقه القیاره به آتش کشیدند.

به گزارش فارس، منابع امنیتی در عراق از آتش زدن 5 چاه نفتی در میدان نفتی «القیاره» در جنوب موصل به دست داعش خبر دادند.

به نوشته پایگاه خبری المعلومه عراق، با این اقدام داعش، دود غلیظی آسمان منطقه را در بر گرفت.

نیروهای عراقی روز گذشته (شنبه) توانستند پایگاه و فرودگاه نظامی استراتژیک «القیاره» را در 20 کیلومتری شهر القیاره و 73 کیلومتری شهر موصل آزاد کنند.

از مدت‌ها پیش عملیات مقدماتی آزادسازی موصل آغاز شده است و نیروهای عراقی سعی دارند تروریست‌های داعش را در موصل به محاصره در بیاورند.

]]>
جاهلیت مدرن Mon, 11 Jul 2016 11:58:53 +0430
داعشی لبنانی همسرش را قطعه قطعه کرد http://dari.irib.ir/تولیدی-ها/برنامه-سیاسی/جاهلیت-مدرن/item/120309-داعشی-لبنانی-همسرش-را-قطعه-قطعه-کرد http://dari.irib.ir/تولیدی-ها/برنامه-سیاسی/جاهلیت-مدرن/item/120309-داعشی-لبنانی-همسرش-را-قطعه-قطعه-کرد
یک داعشی لبنانی به دلیل خودداری همسرش از انجام عملیات انتحاری در سوریه، سر او را برید و بدنش را قطعه قطعه کرد.
 
به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم اهالی شهرک "عین الذهب" در لبنان، به تلوزیون "الجدید" در این کشور گفتند زینب طالب، از شهروندان این شهرک که 30 ساله بود، در استرالیا ازدواج کرده و صاحب سه فرزند شده بود.
 
تلوزیون لبنانی "الجدید" گفت این زن به دست همسر خود، "بسام رعد"، در شمال لبنان به قتل رسیده است. بسام رعد، پیشتر به گروه تروریستی داعش پیوسته بود.
 
بر اساس اطلاعات موجود، بسام رعد از همسر خود خواسته بود به سوریه برود و در آنجا دست به عملیات انتحاری بزند اما وقتی با مخالفت وی رو به رو شد، سر وی را برید و دست و پایش را قطع کرد. وی سپس به سه کودک خود حمله و آن ها را هم به شدت مضروب کرد.
]]>
جاهلیت مدرن Sun, 10 Jul 2016 12:16:58 +0430
7 عراقی در جنوب کرکوک توسط داعش سر بریده شدند http://dari.irib.ir/تولیدی-ها/برنامه-سیاسی/جاهلیت-مدرن/item/120223-7-عراقی-در-جنوب-کرکوک-توسط-داعش-سر-بریده-شدند http://dari.irib.ir/تولیدی-ها/برنامه-سیاسی/جاهلیت-مدرن/item/120223-7-عراقی-در-جنوب-کرکوک-توسط-داعش-سر-بریده-شدند 7 عراقی در جنوب کرکوک توسط داعش سر بریده شدند

گروهک تروریستی داعش هفت غیر نظامی عراقی را به اتهام کمک به فرار خانواده ها از مناطق تحت اشغال خود اعدام کرد.

به گزارش شفقنا به نقل از پایگاه خبری «السومریه نیوز» عراق، یک منبع امنیتی در استان کرکوک در شمال عراق اعلام کرد که گروهک تروریستی داعش هفت شهروند غیر نظامی را در شهرستان الحویجه در جنوب غرب این استان مورد مناقشه و نفت خیز سر برید.

بر اساس این گزارش، منبع مذکور در گفت و گو با السومریه نیوز تصریح کرد که داعش در راستای اجرای حکم دادگاه به اصطلاح شرعی خود، شامگاه جمعه هفت شهروند غیر نظامی از اهالی روستای «صدر النهر» و بخش «الریاض» در الحویجه را در مرکز این شهرستان واقع در ۵۵ کیلومتری شهر کرکوک و در برابر چشمان غیر نظامیان سر برید.

به گفته منبع مذکور که خواست نامش فاش نشود، اتهام هفت فرد مذکور این بود که خانواده های فراری از شهرستان الحویجه را به مناطق تحت کنترل نیروهای پیشمرگ کرد در استان کرکوک و همچنین مناطق تحت کنترل نیروهای نظامی عراق در استان همسایه صلاح الدین منتقل می کردند.

این منبع امنیتی تاکید کرد که ترویست های داعش در جنوب غرب استان کرکوک در نتیجه ضربه های سهمگینی که به آنها وارد شده و همچنین نابودی شمار زیادی از پایگاه های خود، هم اکنون در وحشت و هراس به سر می برند.

لازم به ذکر اس که شهرستان الحویجه و بخش های «الرشاد»، «الزاب»، «الریاض» و «العباسی» در جنوب غرب استان کرکوک بیش از دو سال است که در اشغال گروهک تروریستی داعش است و در این مدت بیش از ۱۵۰ هزار غیر نظامی از این مناطق به سوی مناطق تحت کنترل نیروهای نظامی عراق و نیروهای پیشمرگ فرار کرده اند.

]]>
جاهلیت مدرن Sat, 09 Jul 2016 11:10:35 +0430
اردوغان: سوریه به زودی از نقشۀ جهان پاک می‌شود http://dari.irib.ir/تولیدی-ها/برنامه-سیاسی/جاهلیت-مدرن/item/120222-اردوغان-سوریه-به-زودی-از-نقشۀ-جهان-پاک-می‌شود http://dari.irib.ir/تولیدی-ها/برنامه-سیاسی/جاهلیت-مدرن/item/120222-اردوغان-سوریه-به-زودی-از-نقشۀ-جهان-پاک-می‌شود

رئیس جمهوری ترکیه با اشاره به حدود 6 سال جنگ در سوریه، دربارۀ پاک شدن این کشور از نقشۀ جهان سخن گفت.

به گزارش شفقناافغانستان به نقل ازالعالم؛ رجب طیب اردوغان، پیش از عزیمت به ورشو پایتخت لهستان برای مشارکت در کنفرانس سران ناتو که قراراست هشتم و نهم ژوئیه برگزارشود، گفت:”جنگ سوریه که از 6 سال پیش آغاز شده بیش از 600 هزار کشته برجای گذاشته است.”

اردوغان افزود: “سوریه به دلیل شرایط بحرانی موجود به رغم دارا بودن تاریخ کهن و دیرینه، در آستانۀ پاک شدن از نقشۀ جهان قرار دارد.”
البته رئیس جمهوری ترکیه مدعی شد: “ما به نوبه خود نمی توانیم بپذیریم این کشور با داشتن چنین ریشه های تاریخی از بین برود.”
اردوغان در حالی دربارۀ سرنوشت سوریه ابراز نگرانی می کند که ترکیه اصلی ترین گذرگاه ورود ترویست های خارجی به سوریه بوده و اردوغان برای سرنگونی بشار اسد از هیچ کمک مادی، تسلیحاتی و لوجستیکی به تروریست ها خودداری نکرده است.

]]>
جاهلیت مدرن Sat, 09 Jul 2016 11:05:39 +0430
داعش یک رودخانه را مسموم کرد +عکس http://dari.irib.ir/تولیدی-ها/برنامه-سیاسی/جاهلیت-مدرن/item/120045-داعش-یک-رودخانه-را-مسموم-کرد-عکس http://dari.irib.ir/تولیدی-ها/برنامه-سیاسی/جاهلیت-مدرن/item/120045-داعش-یک-رودخانه-را-مسموم-کرد-عکس
نیروهای داعش با ریخن مواد شیمیایی و سمی در آب روخانه نزدیک شهرک الخالدیه که اهالی از آن بعنوان آب شرب و استحمام استفاده می کردند حداقل 300 شهروند عراقی را مسموم کرده است.
 
 
 به گزارش ایلنا نیروهای داعش با ریخن مواد شیمیایی و سمی در آب روخانه نزدیک شهرک الخالدیه که اهالی از آن بعنوان آب شرب و استحمام استفاده می کردند حداقل 300 شهروند عراقی را مسموم کرده است. منابع بیمارستانی عراق از شهادت 25 کودک خردسال در این واقعه خبر داده اند. بالگردهای نیروی هوایی ارتش عراق با حضور سریع در منطقه اقدام به انتقال کلیه مجروحان به بیمارستان های شهر بغداد کرده اند.
 
 
resized_641958_880resized_641959_738resized_641960_484resized_641961_762 
 
 
 
]]>
جاهلیت مدرن Mon, 04 Jul 2016 18:20:42 +0430
اعلام آمادگی داعش برای حمله به المپیک ریو با یک پیغام http://dari.irib.ir/تولیدی-ها/برنامه-سیاسی/جاهلیت-مدرن/item/119963-اعلام-آمادگی-داعش-برای-حمله-به-المپیک-ریو-با-یک-پیغام http://dari.irib.ir/تولیدی-ها/برنامه-سیاسی/جاهلیت-مدرن/item/119963-اعلام-آمادگی-داعش-برای-حمله-به-المپیک-ریو-با-یک-پیغام
گروه تروریستی داعش با راه اندازی یک شبکه جدید المپیک 2016 برزیل را تهدید به اعمال خرابکارانه خود کرد.
 
 
 به گزارش ایسنا به نقل از eremnews، گروه تروریستی داعش به دنبال اعمال خراب‌کارانه و عملی کردن نقش‌های پلید خود در برزیل است.
این گروه تروریسیتی قبل از شروع بازی‌های المپیک 2016 ریودوژانیرو یک شبکه جدید به زبان پرتغالی راه انداخت و در آن برزیل را هدف بعدی حملات تروریستی خود معرفی کرد.
رئیس سازمان مبارزه با ترور برزیل در گفت‌وگویی که با دیلی میل داشت تاکید کرد داعش به دنبال اعمال خرابکارانه در برزیل است و باید خودمان را برای مقابله با این گروه تروریستی آماده کنیم.
در پیام جدید داعش که توسط یک عضو فرانسوی این گروه منتشر شده است، عبارت «شما برزیلی ها هدف بعدی ما در المپیک هستید» دیده می‌شود. بدین ترتیب داعشی ها مسئولان برگزاری المپیک را هم نگران کردند.
]]>
جاهلیت مدرن Sun, 03 Jul 2016 19:08:30 +0430
بهانه استاد دانشگاه برای انجام عمل غیراخلاقی+ تصاویر http://dari.irib.ir/تولیدی-ها/برنامه-سیاسی/جاهلیت-مدرن/item/119961-بهانه-استاد-دانشگاه-برای-انجام-عمل-غیراخلاقی-تصاویر http://dari.irib.ir/تولیدی-ها/برنامه-سیاسی/جاهلیت-مدرن/item/119961-بهانه-استاد-دانشگاه-برای-انجام-عمل-غیراخلاقی-تصاویر
"ویکتوریا بتمن،" استاد دانشگاه کمبریج، برای نشان دادن اعتراض خود نسبت به طرح برکسیت، در اقدامی غافلگیرکننده و به دور از شئونات اخلاقی کاملا عریان در جلسه اساتید تمام دانشکده‌های کمبریج که حدود 30 کارشناس اقتصادی در آن حضور داشتند، شرکت کرد
 
 
 به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان ویکتوریا بتمن مقاله‌ای پژوهشی درباره اقتصاد اتحادیه اروپا تهیه کرده بود و درحالیکه بر روی بدن خود نوشته بود: برکسیت، انگلیس را عریان می‌کند" در این نشست 2 ساعته شرکت کرد.
 
زمانیکه "نایجل نایت،" مدیر مطالعاتی در دانشکده چرچیل، به عنوان رئیس نشست متوجه ویکتوریا بتمن شد، به دستیار خود گفت زمانی را برای صرف قهوه اختصاص دهند تا شاید بتواند تصمیمی درباره این استاد بدون لباس بگیرد. اما در نهایت ویکتوریا بتمن تا پایان جلسه بر روی صندلی خود نشست.
 
اعتراض به برکسیت بهانه عریان شدن استاد دانشگاه کمبریج+ تصاویر
 
 
 
ویکتوریا بتمن پیش از این نیز با نوشتن مقاله‌ای برای پایگاه خبری بلومبرگ، مخالفت قطعی خود را با طرح جدایی انگلیس از اتحادیه اروپا ابراز کرده بود. بتمن در این مقاله که "نتایج قابل توجه برکسیت" نام داشت نوشته بود: اگر قرار باشد کسری بودجه پیش‌بینی شده فقط از طریق کاهش هزینه‌های خدمات عمومی جبران شود، درآمد خانواده‌ها به کمتر از 5 هزار و 542 پوند در سال کاهش می‌یابد و این موضوع باید تا سال 2020 ادامه پیدا کند تا کسری بودجه به طور کامل برطرف شود. حتی اگر قرار باشد بودجه خدمات رفاهی فقط یک چهارم کاهش یابد، خانواده‌هایی که در آن ها فقط یکی از والدین مشغول به کار هستند و یک فرزند دارند، حدود هزار و 146 پوند درآمد را در سال از دست می‌دهند.
 
این استاد دانشگاه انگلیسی از یک نقاش درخواست کرد پرتره عریان وی را نیز نقاشی کند.
 
توسل به اصول و شیوه های غیراخلاقی -- نظیر برهنگی در انظار عمومی -- برای نشان دادن اعتراض، در غرب رواج یافته است. برخی از منتقدان دونالد ترامپ، نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نیز از این روش غیراخلاقی برای نشان دادن مخالفت خود با این نامزد تندرو استفاده می کنند.
 
اعتراض به برکسیت بهانه عریان شدن استاد دانشگاه کمبریج+ تصاویر
 
]]>
جاهلیت مدرن Sun, 03 Jul 2016 18:56:45 +0430