این وب سایت بسته شده است. ما به پارس تودی دری تغییر پیدا کرده ایم.
دوشنبه, 21 سرطان 1395 13:42

ایران رتبه ششم دنیا در تولید علم حوزه فناوری نانو

 ایران رتبه ششم دنیا در تولید علم حوزه فناوری نانو

 

 

 

 رئیس ستاد توسعه فناوری نانو ایران گفت: جمهوری اسلامی ایران در تولید علم در حوزه فناوری نانو، رتبه ششم دنیا را دارد.
«سعید سرکار» رئیس ستاد توسعه فناوری نانو ایران در گفتگو با خبرنگار برون مرزی افزود: توجه به فناوری نانو در زمان مناسبی در ایران اتفاق افتاد و ستاد ملی فناوری نانو هم اکنون در رشد علمی و ساختار توسعه ای تولیدات دانش محور در ایران پیشگام است.
سرکار با بیان اینکه 160 شرکت دانش بنیان ایرانی بیش از 330 محصول مبتنی بر فناوری نانو را تولید و به بازار عرضه می کنند،افزود:این شرکت ها در عرصه های بسیاری موفق شده اند محصولات خود را به خارج از کشور صادر کنند.
رئیس ستاد توسعه فناوری نانو ایران تصریح کرد: خوشبختانه شرکت های ایرانی پس از برتری در رقابت با شرکت های اروپایی، موفق شدند خط تولید نانو الیاف را طی چند هفته گذشته در کره جنوبی و با استفاده از فناوری و ماشین آلات ایرانی راه اندازی کنند. 
سرکار، تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی و محصولات مصرفی با پایه نانو را از جمله اقلام صادراتی شرکت های دانش بنیان ایرانی برشمرد و تاکید کرد: تحریم ها باعث شد متخصصان ایرانی به دستاوردهای مهمی در حوزه فناوری های پیشرفته از جمله نانو دست یابند و این ستاد در جهت کمک به این شرکت ها در فرآیند تولید، ایجاد بازار مناسب و زمینه صادرات محصولات و شرکت در نمایشگاههای معتبر جهانی گام برمی دارد. 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید