این وب سایت بسته شده است. ما به پارس تودی دری تغییر پیدا کرده ایم.
سه شنبه, 26 قوس 1392 20:04

تاکید لاریجانی برهمگرایی بیشتر ایران وعراق

 

 

 

رییس مجلس شورای اسلامی ایران تاکید کرد ایران و عراق باید برای گسترش مناسبات دوجانبه تلاش کنند.
به گزارش ایرنا ، «علی لاریجانی» رییس مجلس ایران امروز ( سه شنبه ) در دیدار «ابراهیم جعفری» رییس ائتلاف ملی حاکم بر عراق، گفت ضرورت دارد که دو کشور برادر و همسایه به گسترش هرچه افزونتر مناسبات و همکاری های خود مبادرت کنند.
لاریجانی با اشاره به حوادث تروریستی اخیر در عراق افزود، دشمنان دو ملت بزرگ ایران و عراق خواهان نزدیکی آنها به یکدیگر از یک سو و رشد و رفاه اقتصادی عراق از سوی دیگر نیستند.
رئیس مجلس در این دیدار همچنین خاطر نشان کرد، برای جمهوری اسلامی ایران وجود یک همسایه با اقتدار و برخوردار از ثبات و آرامش در کنار خود اهمیت دارد.
لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع تحولات منطقه ای بویژه در سوریه پرداخت و افزود، پرورش و اعزام تروریست و ارسال سلاح به یک کشور بجز ایجاد بی ثباتی و ناآرامی در منطقه نتیجه ای ندارد.
رئیس مجلس شورای اسلامی ایران همچنین گفت، بحران سوریه، تنها، راه حل سیاسی دارد و کشورهای خیرخواه منطقه باید با تعامل و همکاری سازنده به مردم سوریه در رفع مشکلاتشان کمک کنند.
«ابراهیم جعفری» رییس ائتلاف ملی حاکم بر عراق نیز در این دیدار جمهوری اسلامی ایران را یک دوست و برادر برای عراق خواند و گفت گسترش ارتباطات و همکاری های بین دو کشور بزرگ و مهم همسایه، برای عراق از اهمیت زیادی برخوردار است.

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید