این وب سایت بسته شده است. ما به پارس تودی دری تغییر پیدا کرده ایم.
چهارشنبه, 27 قوس 1392 08:18

ایران آماده از سرگیری مذاکرات وین است

 

 

 

مذاکره کننده ارشد هسته ای جمهوری اسلامی ایران از شروع دوباره مذاکرات کارشناسی تهران و گروه پنج به علاوه یک در وین استقبال کرد.

عباس عراقچی، مذاکره کننده ارشد هسته ای ایران روز سه شنبه در گفت و گو با روزنامه بلژیکی "لو سُوار" ، اظهار کرد جمهوری اسلامی ایران آماده از سرگیری مذاکرات کارسناسی است که روز 22قوس در وین متوقف شد.

معاون وزیر امور خارجه ایران تاکید کرد : ایران و گروه پنج به علاوه یک توافق کردند تا برای نشان دادن حسن نیت خود، کارهای اعتماد ساز انجام دهند اما تصمیم آمریکا در اعمال تحریم های جدید ضد ایران ، خلاف روح توافق ژنو است.

عراقچی با اشاره به دیدار روز سه شنبه خود با کاترین اشتون، مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بروکسل ، گفت : خانم اشتون اطمینان داد که گروه پنج به علاوه یک (آمریکا، انگلیس، چین، روسیه، فرانسه و آلمان) مصمم به اجرای توافق ژنو هستند و می خواهد مذاکرات فنی هر چه سریعتر به نتیجه برسد.

معاون وزیر امور خارجه ایران اظهار کرد : به دنبال توضیحات خانم اشتون، تصمیم گرفته شده مذاکرات فنی در وین از سر گرفته شود و در حال حاضر تلاش می شود هماهنگی های لازم به عمل آید تا زمان برگزاری مذاکرات و از سرگیری آن در وین تعیین شود.

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید