این وب سایت بسته شده است. ما به پارس تودی دری تغییر پیدا کرده ایم.
یکشنبه, 06 دلو 1392 12:28

تظاهرات اعتراضی به هزینه های جام جهانی در برزیل

مردم برزیل در اعتراض به هزینه های سرسام آور میزبانی مسابقات جام جهانی فوتبال در این کشور تظاهرات کردند.

به گزارش واحد مرکزی خبر ،به نقل از روزنامه وال استریت ژورنال، در حالی که کمتر از پنج ماه دیگر به زمان برپایی مسابقات جام جهانی فوتبال در برزیل مانده است، دیروز شنبه سراسر این کشور شاهد تظاهرات اعتراض آمیز علیه هزینه های میزبانی بود.
گروههای کوچکی از مخالفان و معترضان در این تظاهرات در برخی از شهرهای برزیل نظیر سائوپولو با پلیس درگیر شدند.
درگیری تظاهرکنندگان معترض با پلیس ضد شورش در سائوپولو برزیل یادآور خاطره تلخ تظاهرات اعتراض آمیز مردم برزیل در ژوئن سال گذشته میلادی بود.
منابع خبری از برزیل گزارش می دهند با آنکه در سائوپولو و برخی دیگر از نواحی برزیل بین تظاهرکنندگان معترض و نیروهای ضد شورش پلیس درگیری به وجود آمد اما تظاهرات در ریودو ژانیرو و دیگر شهرهای برزیل با آرامش و مسالمت آمیز پایان یافت.
تظاهرکنندگان اعلام کرده اند در جایی که دولت باید هزینه های بیشتری برای رفع فقر و بهبود وضعیت طبقه فقیر جامعه انجام دهد توان مالی خود را صرف ساخت استادیوم های فوتبال و میزبانی مسابقات کرده است.
منابع رسمی در برزیل اعلام کرده اند که این کشور ده میلیارد و هفتصد میلیون دلار از بخش درآمدهای عمومی را صرف ساخت پروژه های مربوط به جام جهانی فوتبال 2014 خواهد کرد.

بر اساس اعلام فدراسون جهانی فوتبال (فيفا)، جام جهاني برزيل از 22 جوزای 1392 (12 ژوئن 2014 ) آغاز خواهد شد و تا روز 22 سرطان (13 ژوييه ) ادامه خواهد داشت.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید