این وب سایت بسته شده است. ما به پارس تودی دری تغییر پیدا کرده ایم.
پنج شنبه, 09 میزان 1394 12:33

بازتاب بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در قبال عربستان در رسانه های جهان

بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره اقدامات عربستان در قبال قربانیان فاجعه منا و حاجیان ایرانی و تاکید ایشان بر پاسخ سخت و خشن ایران در صورت بی احترامی به بدن های جان سپردگان فاجعه منا، بازتاب گسترده ای داشته است .
حضرت آیت الله خامنه‎ای روزچهارشنبه درمراسم دانش آموختگی،تحلیف و اعطای سردوشی دانشجویان دانشگاه‎های افسری ارتش ایران در دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره) نوشهر،با اشاره به حادثه تأسف‎بار و خونین منا به مسوولان عربستان هشدار دادند اندک بی احترامی به دهها هزار نفر از حجاج ایرانی در مکه و مدینه و عمل نکردن به وظایف،برای انتقال پیکر مطهر جان‎باختگان ، عکس العمل سخت و خشن ایران را در پی خواهد داشت.
رهبر معظم انقلاب اسلامی تصریح کردند تشکیل کمیته حقیقت یاب با حضور کشورهای اسلامی و از جمله ایران درباره فاجعه منا ضروری است.
خبرگزاری فرانسه در گزارشی از سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره فاجعه منا، نوشت،سعودی ها باید بدانند که کوچکترین بی احترامی به ده ها هزار زائر ایرانی در مکه و مدینه و عمل نکردن به تعهدات خود در بازگرداندن پیکر جان باختگان به ایران، واکنش سخت و سرسختانه ایران را به همراه خواهد داشت.
خبرگزاری های رویترز و آسوشیتدپرس نیز ضمن انعکاس بخش هایی از بیانات رهبر معظم انقلاب به برجسته سازی هشدار ها به عربستان سعودی پرداختند و نوشتند،رهبر انقلاب هشدار دادند که اگر عربستان در بازگرداندن پیکرهای حجاج ایرانی جان‌باخته در فاجعه به وظایف خود عمل نکند،ایران اقدامات "خشن" را اتخاذ خواهد کرد.
سایت "یاهو نیوز" در انعکاس بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی به بیانات رهبرمعظم انقلاب اسلامی مبنی بر خویشتنداری ایران در مقابل عربستان به خاطر روح برادری اسلامی اشاره کرده است.
"سی ان ان" نیز با انتشار بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی، در گزارشی به پاسخ سخت و خشن ایران به عربستان اشاره کرده که واکنشی به بازنگشتن سریع پیکر جان سپردگان ایرانی حادثه منا است.
"اِی بی سی نیوز" هم بخشی ازخبرخودرابه هشدار رهبر معظم انقلاب اسلامی به عربستان درخصوص اتخاذ تدابیر فوری و عاجل در راستای بازگشت پیکر جانباختگان ایرانی اختصاص داده است که در روز عید سعید قربان، قربانی سوء مدیریت و بی کفایتی عربستان در اداره امور حج ابراهیمی شده اند.
خبرگزاری "شین هوا" هم نوشت،آیت الله خامنه ای با انتقاد از بی تحرکی مقامات عربستان سعودی درارتباط با کمک به مجروحان فاجعه غمبار منا، هشدار داد که عربستان به وظایف و تعهدات خود در قبال زخمی های حادثه در مراسم حج عمل نکرده است.
هشدار رهبر معظم انقلاب اسلامی به عربستان درباره فاجعه منا در رسانه‌های عربی منطقه نیز بازتاب یافت.
شبکه عراقی "السومریه" و خبرگزاری "خبرنی" اردن نیز با پوشش بخش‌هایی از سخنان حضرت آیت الله خامنه‌ای درباره فاجعه منا به نقل از معظم‌له اعلام کردند، اگر قرار شود که ایران واکنش نشان دهد این واکنش سخت و خشن خواهد بود و امکانات آن نیز فراهم است.
روزنامه مصری "لیوم السابع"،روزنامه لبنانی "النشره" و روزنامه " القدس العربی" چاپ لندن نیز هم کدام با انتخاب بخش هایی از سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی نوشتند، عربستان به مسئولیت‌های خود در قبال مجروحان فاجعه منا عمل نمی‌کند و مشکلاتی در انتقال اجساد قربانیان به ایران به وجود آمده است.
بر اساس بیانیه بعثه رهبر معظم انقلاب اسلامی و سازمان حج و زیارت ایران تعداد حجاج ایرانی که در حال احرام و انجام مناسک حج در منا به آسمان پر کشیده و ملتی را عزادار نمودند 464نفر اعلام شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید