این وب سایت بسته شده است. ما به پارس تودی دری تغییر پیدا کرده ایم.
دوشنبه, 27 میزان 1394 13:09

تقویت توانمندی نظامی و دفاعی، راهبرد نظامی ایران

مرحله نهایی رزمایش مشترک محرم ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز (دوشنبه) در مناطق شمال غرب و غرب ایران آغاز شد. 
امیر سرتیپ «محمد محمودی» معاون اجرایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و سخنگوی رزمایش محرم گفت،در مرحله نهایی اقدام نیروهای واکنش سریع با پشتیبانی جنگنده بمب افکن های نیروی هوایی، عملیات هلی برن Heliborne Operations -نیروها به مناطق عملیاتی؛ شلیک بالگردهای رزمی ؛ اجرای آتش سنگین توپخانه و عکس برداری هوایی با جنگنده اف 4، پهپاد و بالگرد و همچنین بمباران وسیع مناطق ، تجمع نفرات با جنگنده اف 5 و صاعقه و رونمایی از سامانه ضد هوایی مصباح یک انجام می شود.
ارتقاء توانمندی های دفاعی ، بالابردن سطح آموزش های نوین ، تمرین جابجایی سریع نیروها و تجهیزات ، تمرین اقدام در شرایط دشوار محیطی و تمرین استقلال تاکتیکی در مناطق پدافند هوایی،از اهداف رزمایش محرم است.
پیام رزمایش محرم ؛ صلح،‌ دوستی و همدلی برای دوستان و کشورهای همسایه ایران و اعلام آمادگی برای پاسخ به تهدیدهای دشمنان است.
در رزمایش محرم، جدیدترین تجهیزات و تاکتیک‌های ارتش ایران به کار گرفته می‌شود و انواع بمب‌افکن‌ها،‌ جنگنده‌های شکاری، هواپیماهای ترابری و سوخت رسان در این رزمایش حضور دارند.
تقویت توانمندی نظامی و دفاعی، یکی از مهم‏ترین محورهای راهبردی نظامی جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با تهدیدات است.
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی اخیرا" در دیدار جمعی از فرماندهان، کارکنان و خانواده های شهدای ارتش، نیروهای مسلح را به حفظ و تقویت بصیرت و جهت گیریهای دینی و انقلابی، و افزایش توان دفاعی و تسلیحاتی و آمادگی روحی توصیه موکد کردند و گفتند: جمهوری اسلامی ایران هیچگاه تهدیدی برای منطقه و کشورهای همسایه نبوده و نخواهد بود اما در برابر هر گونه تعرضی کاملا مقتدرانه عمل خواهد کرد.
در روزهای اخیر آزمایش موشک بالستیک دوربرد "عماد" که تمامی مراحل طراحی و ساخت آن توسط دانشمندان وزارت دفاع ایران صورت گرفته، بازتاب‌های گسترده ای در خارج از ایران داشته و بار دیگر موجب طرح بحث‌هایی نظیر تقویت قابلیت‌هاشی دفاعی جمهوری اسلامی بین رسانه‌ها و مقامات غربی در دوران اجرای برجام شده است.
این القائات و جو سازی ها در حالی است که توانمندی‌های موشکی به عنوان یکی از عناصر اصلی دفاعی در سیاست‌های راهبردی ـ دفاعی جمهوری اسلامی ایران از مولفه های تعیین کننده در تأمین امنیت ملی کشور به‌حساب می‌آید. 
نوع نگاه برای محدودسازی قدرت و توان موشکی ایران،در بسیاری از مقامات امریکایی و اروپایی وجود دارد و اظهارات آنها طی ماه‌های اخیر مبنی بر گره زدن مذاکرات هسته‌ای و توافق جامع و نهایی به بحث درباره موشک‌های بالستیک ایران، از همین منظر ارزیابی می‌شود. 
نظام جمهوری اسلامی ایران به دلیل تداوم تحریم‌های نظامی،در جهت تقویت بازدارندگی و ایجادگستردگی
در نبردهای آینده و همچنین شکل‌گیری جنگ نامتقارن در مقابل دشمنان خود به توانمندی‌های موشکی نیازمند می‌باشد.
به گفته کارشناسان سرمایه‌گذاری برروی تقویت سامانه‌های مؤثر در این عرصه سرمایه‌گذاری ارزشمندی است که در دفع تهدیدات ، از منافع امنیت ملی نظام جمهوری اسلامی نقشی اساسی دارد.
دفاع همه‌جانبه وتأمین امنیت منوط به حفظ امادگی درهمه سطوح وبهره‌گیری ازفناوری‌های مرتبط و تجهیزات دفاعی است و این امر مستلزم استمرار تمرین های دفاعی و بازدارنده و تقویت توانمندی ‌های دفاعی در همه زمینه ها و عرصه های دفاع زمینی ؛ دریایی و هوایی است .

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید