این وب سایت بسته شده است. ما به پارس تودی دری تغییر پیدا کرده ایم.
چهارشنبه, 18 ثور 1387 17:07

معرفي راديو

رادیو ضرورتی اجتناب ناپذیر

رسانه های ارتباط جمعی به عنوان مهمترین ابزار انتقال اطلاعات جایگاه مناسبی را درجهان به خود اختصاص داده و توانسته اند سهم عمده ای را در این عرصه ایفا کنند.
شکوفایی و پیشرفت تمدن و فرهنگ بشری را می توان از دستاوردهای رسانه های جمعی به ویژه رادیو در عصر حاضر برشمرد زیرا مبادله افکار، اطلاعات و اخبار به صورت دقیق، جامع و سریع در عرصه های مختلف سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، علمی و اقتصادی در میان ملت ها و دولت ها انجام می شود.
به جرأت می توان گفت: رادیو به عنوان قدیمی ترین رسانه جمعی در طول سال های پس از اختراع و راه اندازی به دلیل ناطق بودن، گوی سبقت را از دیگر رسانه ها و مطبوعات ربوده و به یکی از فراگیرترین وسایل ارتباط جمعی نزد ملل دنیا بدل شده و تاثیرات شگرفی را بر جای گذاشته است.
در این میان رادیو دری معاونت برون مرزی صدا وسیمای جمهوری اسلامی ایران واقع در مشهد مقدس با هدف ترویج فرهنگ اسلامی و اطلاع رسانی دقیق به مردم افغانستان و فارسی زبانان منطقه پخش نشرات خود را سال 1359 و همزمان با اشغال افغانستان توسط شوروی سابق آغاز کرد و تاکنون و در سه دهه گذشته همراه همیشگی مردم افغانستان بوده است.
ارتباط مستقیم بین دو ملت افغانستان و ایران، رساندن پیام انسان ساز و صلح آمیز انقلاب اسلامی ایران به ملل مسلمان از جمله ملت مجاهد افغانستان، اطلاع رسانی دقیق و بدون غرض و تنویر افکار عمومی از جمله اهداف رادیو دری می باشد.

چارچوب فعالیت های رادیو دری

رادیو دری بر اساس اصول و ارزش های اسلامی و در چوکات سیاست های کلی نظام جمهوری اسلامی ایران، بنا بر اصل اطلاع رسانی دقیق و سریع مبادرت به نشر اخبار و رویدادهای روز افغانستان و جهان و تولید برنامه های مختلف سیاسی، فرهنگی، دینی، اجتماعی، اقتصادی و علمی در راستای جلب نظر مخاطبان و رفع نیازمندی های آنان در عرصه های اعلام شده می کند.

بخش های مختلف نشراتی

رادیو دری هم اکنون با 12ساعت نشرات در روز، بیش از 3 ساعت پخش اخبار سیاسی، علمی و فرهنگی و اقتصادی دارد و تلاش می کند در حوزه خبری با استفاده از امکانات و توانمندی های خود، آخرین خبرها و رویدادهای روز افغانستان و جهان را با سرعت و دقت و بررسی همه جانبه رویدادها و استفاده از نظریات و دیدگاه های مسئولین و کارشناسان در اختیار مخاطبان قرار دهد.
این رادیو همچنین برنامه های تولیدی متنوعی در بخش های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، دینی و سلامت به مخاطبان ارائه کرده است و در این برنامه ها موضوعات و مباحث مختلفی با نقد سازنده و مثبت مورد بررسی قرار می دهد.

تعدادی از برنامه های تولیدی رادیو دری شامل یک صبح یک سلام، آهنگ زندگی و راز سلامتی در بخش صبحگاهی از ساعت 7:30 تا 1:00 به افغانستان به طور زنده پخش می شود و برنامه هایی مانند گلچین موسیقی، جاده جوانی و در وادی نور نیز به طور زنده در بخش نیمروزی و عصرگاهی از ساعت 12:00 تا 7:30 به وقت افغانستان پخش می شود.

 

More in this category: « زنده مناسبت »

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید