این وب سایت بسته شده است. ما به پارس تودی دری تغییر پیدا کرده ایم.
یکشنبه, 27 سرطان 1395 14:39

مخالفان دولت افغانستان بزرگترین قاچاقچیان مواد مخدر هستند

 مخالفان دولت افغانستان بزرگترین قاچاقچیان مواد مخدر هستند
معاون رئیس جمهور افغانستان اعلام کرد که مخالفان مسلح دولت بزرگترین قاچاقچیان مواد مخدر در این کشور هستند.

معاون رئیس جمهور افغانستان اعلام کرد که مخالفان مسلح دولت بزرگترین قاچاقچیان مواد مخدر در این کشور هستند.

به گزارش ایرنا، «سرور دانش» در مراسمی که امروز به مناسبت روز جهانی مبارزه با مواد مخدر در کابل برگزار شد؛ گفت: کشت و قاچاق مواد مخدر بخش اصلی هزینه مالی حمایت از تروریسم را تشکیل می دهد.

وی افزود: افغانستان بیش از هر کشور دیگری قربانی این بلای خانمان سوز می باشد و شمار زیادی از مردم کشور به آن گرفتار شده و در وضعیت بدی بسر می برند.

به گفته معاون رئیس جمهور افغانستان تقاضای منطقه و جهان به مواد مخدر، حضور قاچاقچیان بزرگ مواد مخدر در منطقه و افغانستان، تشویق مخالفان به ادامه کشت مواد مخدر و فعال سازی ماشین جنگی آنان بواسطه ادامه کشت مواد مخدر، علت اساسی تداوم کشت و قاچاق مواد مخدر را تشکیل می دهد و تا زمانی که این مشکلات و تقاضاها ادامه داشته باشد افغانستان عاری از کشت مواد مخدر نخواهد شد.

دانش گفت: دولت افغانستان طی 15 سال گذشته تلاش کرده تا جلو کشت مواد مخدر را بگیرد و نتیجه این تلاش ها باعث شده تا کشت مواد مخدر کاهش پیدا کند اما این کاهش به هیچ وجه کافی و رضایت بخش نیست.

«سلامت عظیمی» وزیر مبارزه با مواد مخدر افغانستان نیز در این مراسم گفت که 3 میلیون و 600 هزار افغان به مواد مخدر معتادند.

وی با ابراز نگرانی از اینکه زنان و کودکان نیز به مصرف مواد مخدر روی آورده اند؛ افزود که عامل اصلی آن شرایط ناگوار امنیتی، مشکلات اقتصادی، اجتماعی و روانی می باشد.

با وجود این تلاش ها؛ افغانستان هنوز هم بزرگترین تولیدکننده مواد مخدر در جهان محسوب می شود که نزدیک به 90 درصد مواد مخدر جهان را تولید می کند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید