این وب سایت بسته شده است. ما به پارس تودی دری تغییر پیدا کرده ایم.
یکشنبه, 27 سرطان 1395 14:54

نشست خبری عراقچی به مناسبت یک سالگی برجام

 نشست خبری عراقچی به مناسبت یک سالگی برجام
معاون وزیر امور خارجه ایران، با انتقاد از عملکرد پنج به علاوه یک در لغو تحریم‎ها، گفت: طرف مقابل تحریم‌ها را فقط روی کاغذ لغو کرده است اما برداشته شدن تحریم‎ها همه خواسته ملت ایران نبود.

معاون وزیر امور خارجه ایران، با انتقاد از عملکرد پنج به علاوه یک در لغو تحریم‎ها، گفت: طرف مقابل تحریم‌ها را فقط روی کاغذ لغو کرده است اما برداشته شدن تحریم‎ها همه خواسته ملت ایران نبود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ «سید عباس عراقچی»، معاون وزیر امور خارجه و رئیس ایرانی ستاد پیگیری اجرای برجام روز یکشنبه در نشست خبری یک سالگی برجام در تهران، در توضیح برخی سوء تفاهم‎ها در طول یک سال از گذشت توافق وین، تصریح کرد: برداشته شدن تحریم‎ها برای ایران بسیار مهم است و قطعاً یکی از اهداف مذاکرات بود.

عراقچی با بیان این که، ایران مطالبات خود را از غربی‎ها هیچ گاه فراموش نمی‎کند، افزود: در یک سال گذشته، بدعهدی‎هایی صورت گرفته، اما نباید فراموش کرد که 12 سال تحمل تحریم‎های ظالمانه ضد ملت ایران و ایستادگی و مقاومت مردم در برابر تحریم‎ها سنگین و تهدیدهای روزمره به پشتوانه یک جمله و یا شعار بود و آن این که، انرژی هسته‎ای حق مسلم ایران است.

رئیس ایرانی ستاد پیگیری اجرای برجام با اشاره به میلیون‎ها بار فریاد ملت ایران در تثبیت حق مسلم هسته‎ای، گفت: مردم ایران در این مدت تقریباً طولانی به دنبال تثبیت این حق بودند و اکنون سوال این است که آیا در مذاکرات هسته‎ای و برجام این حق تثبیت شده است یا خیر!

عراقچی با بیان این که این حق در برجام کاملاً محقق شده است، افزود: هم اکنون شش قدرت بزرگ دنیا ، جامعه بین المللی و شورای امنیت سازمان ملل، بر حق ملت ایران برای داشتن انرژی صلح آمیز صحه گذاشته‎اند.

معاون وزیر امور خارجه ایران، با اشاره به قطعنامه شورای امنیت در لغو تحریم‎های هسته‎ای ضد ایران گفت: امروز انرژی هسته‎ای و چشم انداز صنعتی آینده آن که طی برنامه‎ای 15 ساله به آژانس بین المللی انرژی اتمی ارائه شده، تثبیت شده است.

عراقچی، تاکید کرد: ایران، صنعت هسته‎ای را با همه ابعاد آن خواهد داشت، تحریم‎ها برداشته می‎شود و دنیا به شعار محقق شده ملت ایران در تثبیت حق مسلم خود احترام می‎گذارد.

رئیس ایرانی ستاد پیگیری اجرای برجام، افزود: تثبیت حق داشتن انرژی هسته‎ای دیگر در اولویت شعارهای مردم نیست و امروز وجدان جمعی جامعه تحقق این شعار را پذیرفته است، اما این موضوع نافی پیگیری مطالبات دیگر در حوزه تحریم‎ها نیست.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید