این وب سایت بسته شده است. ما به پارس تودی دری تغییر پیدا کرده ایم.
دوشنبه, 28 سرطان 1395 11:25

ورود رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا به افغانستان

 ورود رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا به افغانستان
دفتر ریاست جمهوری افغانستان اعلام کرد، ژنرال جوزف دانفورد، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا وارد افغانستان شده و با مقامات این کشور دیدار کرده است.

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا وارد افغانستان شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، دفتر ریاست جمهوری افغانستان دیروز (یکشنبه) اعلام کرد، ژنرال جوزف دانفورد، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا وارد افغانستان شده و با مقامات این کشور دیدار کرده است.

در این دیدار آقای دانفورد از تلاش‌های نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان بخصوص نیروهای ویژه این کشور قدردانی کرد و گفت، این نیروها در شرایط دشوار دست‌آوردهای قابل ملاحظه داشته‌اند.

وی همچنین گفت، نیروهای ویژه افغانستان از عالی‌ترین نهادها در منطقه هستند.

دانفورد تأکید کرد، آمریکا به حمایت نیروهای مسلح افغانستان ادامه می دهد و مصمم است که این نیروها را به صورت همه جانبه تجهیز و تقویت کند.

عبدالله عبدالله رئیس اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان نیز در دیدار با دانفورد درباره تقویت و رشد همکاری‌های دوجانبه میان نیروهای مسلح افغانستان و آمریکا، برای تأمین صلح و استقرار در افغانستان، مبارزه با تروریسم و هراس افکنی گفت و گو کرد.

چندی قبل اشتون کارتر، وزیر دفاع آمریکا از افغانستان دیدار و اعلام کرد، هدف از سفرش به افغانستان دادن صلاحیت‌های بیشتر به ژنرال نیکلسون فرمانده نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید