این وب سایت بسته شده است. ما به پارس تودی دری تغییر پیدا کرده ایم.
سه شنبه, 12 اسد 1395 16:52

میزان سرب در مواد نفتی وارداتی افغانستان تهدید کننده نیست

 میزان سرب در مواد نفتی وارداتی افغانستان تهدید کننده نیست
رئیس اداره ملی استاندارد افغانستان اعلام کرد که تحقیقات جدید این اداره نشان می دهد میزان سرب موجود در مواد نفتی وارداتی بسیار اندک است و خطری متوجه بهداشت مردم نیست.

به گزارش امروز ایرنا، "نقیب الله فائق"  رئیس اداره ملی استاندارد افغانستان در نشستی مطبوعاتی، نتیجه تحقیقات از 120 نمونه بنزین و گازوئیل افغانستان را تشریح کرد و گفت که گازوئیل های وارداتی بطور کامل استاندارد بوده، اما میزان سرب در بنزین 6/67 فیصد بیش از حد استاندار بوده است که این میزان، تهدیدی علیه شهروندان کابل نخواهد بود.

'فایق' تاکید کرد که نمونه ها دراین تحقیقات، با استفاده از دستگاههای ازمایشگاهی پیشرفته و قابل اطمینان که به تازگی خریداری شده، مورد بررسی قرارگرفته و نتایج آن در اختیار رسانه ها و مردم گذاشته شده است.

وی گفت که 2 نمونه از بنزین آزمایش شده در مرزهای کشور و 4 نمونه از جایگاه های بنزین نشان می دهد که علاوه بر واردات مواد نفتی از مرزهای قانونی در افغانستان، بخشی از آن به صورت غیرقانونی وارد کشور می شود.

اداره محیط زیست و ریاست مواد نفتی دانشگاه پلی تکنیک کابل در انجام این تحقیق که چهار ماه به طول انجامیده است، مشارکت داشته اند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید