این وب سایت بسته شده است. ما به پارس تودی دری تغییر پیدا کرده ایم.
دوشنبه, 10 جوزا 1395 17:20

انتقاد شخصيت هاي پاكستاني از محروميت ايرانيان از فريضه حج

انتقاد شخصيت هاي پاكستاني از محروميت ايرانيان از فريضه حج

یک نماینده مجلس سنای پاکستان، رویکردهای غیرسازنده عربستان را عامل محرومیت ایرانیان از رفتن به سفر حج در سال جاری دانست.
طاهر حسین مشهدی امروز در گفتگو با ایرنا در واکنش به منتفی شدن اعزام ایرانیان به مراسم حج امسال گفت: ادعاهای مطرح شده از سوی ریاض بی اساس است و هیچ کشوری حاضر نیست خواست و اشتیاق مردم خود را برای رفتن به سفر معنوی حج نادیده بگیرد.
این نماینده مجلس پاکستان گفت: رویدادهای تلخ سال گذشته در مراسم حج از جمله فاجعه منا نشان داد که عربستان شایستگی و صلاحیت لازم را برای برگزاری بزرگ ترین گردهمایی مسلمانان جهان را ندارد.
دبیرکل مجلس وحدت مسلمین پاکستان نیز با اشاره به نتایج مذاکرات اخیر میان مسئولان ایران و عربستان درباره مراسم حج امسال گفت: حکام سعودی باید در محضر خداوند و همچنین در برابر جهان اسلام نسبت به کشتار هزاران نفر از حاجیان طی حج سال گذشته در سرزمین وحی جوابگو باشند.
علامه جعفری تاکید کرد: دنیا می داند که حکام سعودی گرایش تکفیری و تفرقه افکنانه دارند و برای حفظ و تقویت جایگاه خود می خواهند جهان اسلام را دچار هرج و مرج و بی ثبات کنند .
وی تاکید کرد: آل سعود صلاحیت و لیاقت لازم را برای عهده دار بودن مسئولیت اداره حرمین شریفین و انجام مراسم حج ندارد.
سازمان حج و زیارت ایران روز یکشنبه، در بیانیه‌ای رسمی از محروم شدن زائران ایرانی خانه خدا برای حج تمتع در سال جاری خبر داد.
این بیانیه پس از انقضای مهلتی صادر شد که در پایان دور دوم مذاکرات میان مقامات سازمان حج و زیارت و دولت سعودی برای اعلام موضع نهائی عربستان تعیین شده بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید