این وب سایت بسته شده است. ما به پارس تودی دری تغییر پیدا کرده ایم.
سه شنبه, 11 جوزا 1395 10:06

انتقاد از عربستان در مورد نحوه اداره امور حج

یک کارشناس روسیه گفت: ریاض با اثبات بی لیاقتی در مدیریت حج و همچنین کشتار مسلمانان یمنی، نمی تواند شایستگی اداره حج را داشته باشد.
به گزارش ایرنا، "فامیل جعفراف"، کارشناس مسائل خاورمیانه و رییس سازمان جامعه شیعیان مسکو روز سه شنبه افزود: ممانعت رژیم آل سعود از سفر زائران ایرانی به خانه خدا، تبهکاری دیگر این رژیم می باشد که تاکنون جنایات بی شماری علیه مسلمانان مرتکب شده است. وی گفت: ریاض با اثبات بی لیاقتی در مدیریت حج، علاوه بر کشتار مسلمانان یمنی با اعزام تروریست ها به کشورهای همسایه از جمله عراق و سوریه، سبب قتل هزاران مسلمان شده است و نمی تواند شایستگی اداره حج را داشته باشد.
"فامیل جعفراف" افزود: رژیم عربستان سعودی در راستای اجرای سیاست های دیکته شده از جانب تل آویو و جلب حمایت آمریکا به مانع تراشی در مسیر انجام فریضه الهی حج زائران ایرانی پرداخته است. کارشناس مسلمان روس با بیان این که حج، مکه و مدینه متعلق به همه مسلمانان است، افزود: امور حج باید در دست شورایی از کشورهای اسلامی باشد، زیرا رژیم حاکم بر عربستان سعودی ثابت کرده نمی تواند امنیت حجاج را تامین کند. وی تاکید کرد: امور حج باید از سوی افراد صالح کشورهای اسلامی مدیریت شود تا حوادث خونین سال های اخیر در خانه خدا تکرار نشود و از سوی دیگر، مانع تراشی برای سفر زائران ایرانی به عربستان بار دیگر ضرورت تصدی اداره بزرگترین مناسک دین اسلام توسط کشورهای اسلامی را آشکارتر کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید