این وب سایت بسته شده است. ما به پارس تودی دری تغییر پیدا کرده ایم.
پنج شنبه, 13 جوزا 1395 14:09

انتقاد از ممانعت عربستان از شرکت حجاج برخی کشورها

مفتی اهل سنت عراق، تصمیم حکومت عربستان درباره جلوگیری از شرکت حجاج برخی کشورها در مراسم حج امسال را مغایر با احکام شریعت اسلامی دانست.
شیخ"مهدی الصمیدعی" مفتی اهل سنت عراق در مصاحبه با پایگاه خبری العالم گفت، تصمیم عربستان برای جلوگیری از شرکت حجاج برخی کشورها در مراسم حج امسال غیر قانونی و مغایر با احکام شریعت اسلامی است.
شیخ "مهدی الصمیدعی" تصمیم "سلمان بن عبدالعزیز" شاه عربستان درباره جلوگیری از سفر برخی زایران به سرزمین وحی برای شرکت در مناسک حج را خدشه به حرمت اسلام و مسلمانان دانست.
مفتی اهل سنت عراق درپی کارشکنی عربستان در ادای فریضه حج حجاج ایرانی،ابراز امیدواری کرد، دولت عربستان از گرایش های متعصبانه پیروی نکند.
شیخ «صهیب حبلی» ازعلمای اهل سنت وعضو تجمع علمای مسلمان لبنان نیز در مصاحبه با ایرنا با تاکید به اینکه آل سعود حق ندارد با سنگ اندازی و بهانه تراشی مانع ورود حجاج کشورهای مختلف اسلامی از جمله ایران به سرزمین وحی شود،گفت، حکام سعودی باید به مطالبات کشورهای اسلامی اهتمام داشته باشند و از هر اقدام و تصمیمی که با عزت و کرامت حجاج کشورهای اسلامی مغایرت دارد، اجتناب کنند.
شیخ "خضر الکبش" از دیگر اعضای اهل سنت مجمع علمای مسلمین لبنان نیز عربستان را به سیاسی کردن مساله حج متهم کرد.
بهانه جویی های عربستان که از سال ها قبل و به اشکال مختلف در برگزاری فریضه حج وجود داشت ، سرانجام در آستانه موسم حج امسال به قطع روابط همه جانبه با ایران و در نهایت ممانعت از ورود حجاج ایرانی به سرزمین وحی منجر شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید