این وب سایت بسته شده است. ما به پارس تودی دری تغییر پیدا کرده ایم.
یکشنبه, 16 جوزا 1395 14:30

واکنش عراق به سياه نمايي برخي کشورهاي عربي درباره فلوجه

واکنش عراق به سياه نمايي برخي کشورهاي عربي درباره فلوجه

وزارت امور خارجه عراق از سیاه‎نمایی برخی کشورهای عربی درباره علمیات آزادسازی شهر فلوجه در ولایت غربی الانبار انتقاد کرد.

به گزارش پایگاه اینترنتی السومریه نیوز عراق؛ "احمد جمال"، سخنگوی وزارت امور خارجه عراق امروز (یکشنبه) در واکنش به سیاه نمایی برخی کشورهای عربی درباره فلوجه گفت: اظهار نگرانی دیپلمات های برخی از کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس درباره عملیات آزادسازی فلوجه تعجب بر انگیز است.

احمد جمال با اشاره به حضور مستشاران نظامی در عراق برای نبرد با داعش، افزود: عملیات قهرمانانه آزادسازی شهرها به خوبی طراحی شده است و فقط دولت عراق درباره استفاده از مشاوران نظامی کشورهای متحدش تصمیم خواهد گرفت.

سخنگوی وزارت امور خارجه عراق، تصریح کرد؛ دولت عراق برای آزادسازی بقیه شهرهای اشغال شده به دست داعش نیز از دیگر کشورها کمک خواهد گرفت تا هم ساکنان این شهرها را از جنایات تروریست ها نجات دهد و هم کشورهای جهان را از شر این گروه تروریستی راحت کند.

احمد جمال همچنین با اشاره به وضعیت غیرنظامیان در فلوجه عراق، خاطرنشان کرد؛ دولت عراق به همه آوارگانی که از فلوجه و دیگر شهرها خارج شده اند کمک رسانی می کند و نجات آنها را در صدر اولویت هایش قرار داده است.

عملیات آزادسازی فلوجه از اشغال گروه تروریستی داعش 3 جوزا گذشته با دستور "حیدر العبادی" نخست وزیر عراق آغاز شده است.

دولت عراق چند روز پس از آغاز عملیات نیز ضمن در خواست از همه کشورها برای احترام به حاکمیت ملی این کشور و اجتناب از مداخله در امور داخلی اش، اعلام کرد: فلوجه شهری از شهرهای عراق است و دولت بغداد بیش از دیگران نگران مردم این شهر است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید