این وب سایت بسته شده است. ما به پارس تودی دری تغییر پیدا کرده ایم.
یکشنبه, 23 جوزا 1395 17:54

تاکيد وزير دفاع عراق بر آزادسازي سريعتر شهر فلوجه

وزیر دفاع عراق، بر ادامه تلاش‎ها برای آزادسازی سریعتر شهر فلوجه در ولایت الانبار، غرب این کشور از اشغال تروریست‎های داعش تاکید کرد.

"خالد العبیدی"، وزیر دفاع عراق پس از بازدید از مرکز فرماندهی عملیات فلوجه و دیدار با شماری از یگان‎های شرکت کننده در این عملیات گفت: نیروهای مسلح عراق به پیشروی در جبهه جنوبی فلوجه ادامه می‎دهند و علت کُند بودن این پیشروی، تلاش این نیروها برای حفظ جان غیرنظامیان و ایجاد گذرگاه‎های امن برای آنان است.

به گزارش روز یکشنبه خبرگزاری صدا و سیما؛ العبیدی با اشاره به فروپاشی گروه تروریستی داعش در فلوجه افزود: ابتکار عمل در اختیار ارتش عراق بوده و روحیه نیروهای عراقی مطلوب است.

وزیر دفاع عراق ابراز امیدواری کرد، خانواده‎های عراقی بتوانند از فلوجه خارج شوند و کسانی هم که توانایی خروج از شهر را ندارند در خانه‎هایشان باقی بمانند، زیرا نبرد فلوجه باید به سرعت پایان یابد.

همچنین نیروهای عراقی موفق شدند منطقه «حی الشهداء اول» را در جنوب فلوجه از اشغال داعش آزاد کردند. نیروهای عراقی با آزادسازی این منطقه، به مرکز شهر فلوجه نزدیکتر شدند.

"فیصل العیساوی"، فرماندار عامریه هم اعلام کرد نیروهای مشترک عراقی به فاصله یک کیلومتری از مرکز شهر فلوجه رسیده‎اند. فیصل العیساوی گفت: پیشروی نیروهای مسلح عراق باعث فروپاشی داعش شده و به همین علت موفقیت این نیروها فراتر از برنامه ریزی است.

عملیات فلوجه از 3 جوزا گذشته با مشارکت نیروهای ارتش، الحشد الشعبی، پلیس و عشایر منطقه آغاز شده و طی آن دو شهر راهبردی الکرمه و الصقلاویه و تعدادی روستا به کنترل نیروهای نظامی و الحشدالشعبی عراق در آمده است.

از سوی دیگر، "جبار المعموری"، از فرماندهان نیروهای بسیج مردمی عراق اعلام کرد: تروریست‎داعش در ولسوالی «شرقاط» واقع در ولایت صلاح الدین عراق از کودکان 10 ساله برای جنگ با نیروهای عراقی استفاده می‎کنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید