این وب سایت بسته شده است. ما به پارس تودی دری تغییر پیدا کرده ایم.
چهارشنبه, 26 جوزا 1395 09:21

اتهام سازمان ملل به آمریکا برای اهمال در کنترل سلاح

کمیساریای عالی شورای حقوق بشر سازمان ملل ، آمریکا را به اهمال در کنترل سلاح متهم کرد.

به گزارش ایرنا ؛ "زید راعد الحسین" ؛ کمیسر عالی شورای حقوق بشر سازمان ملل روز سه‎شنبه با صدور بیانیه‎ای ، مسوولان آمریکا را به اهمال در اجرای تعهدهای خود برای محافظت از جان شهروندان این کشور متهم کرد و تکرار کشتارهای جمعی در آمریکا را حاصل کوتاهی آنان در کنترل دسترسی به سلاح‎های گرم دانست.

"زید راعد الحسین" ، سهولت دسترسی مردم آمریکا به سلاح‎های گرم را با وجود پیشینه‎های جنایی، بیماری‎های روانی، اعتیاد و سوابق مربوط به خشونت‎های خانوادگی و یا تماس آنان با شبکه‎های تروریستی ، غیرقابل توجیه خواند.

کمیسر عالی شورای حقوق بشر سازمان ملل ، اعلام کرد تکرار تیراندازی در آمریکا حاصل کوتاهی و بی توجهی دولت این کشور به مساله کنترل سلاح بوده و از رهبران آمریکا خواست با احترام به تعهدهای خود از مردم این کشور مقابل تکرار حملات خشونت آمیز و مسلحانه ، محافظت کنند.

زید راعد الحسین با انتقاد از حامیان اسلحه و انجمن ملی سلاح آمریکا ، تاکید کرد تبلیغات غیرمسوولانه آنان مبنی بر این که سلاح‎های گرم سبب امنیت بیشتر جامعه آمریکا می‎شود ، خلاف واقعیت کنونی در این کشور است.

یکشنبه گذشته در جریان حمله "عمر متین" به باشگاه همجنس‎گرایان در شهر اورلاندو ، 49 نفر کشته و 53 نفر زخمی شدند و خود وی نیز توسط ماموران پلیس هدف قرار گرفت و از پای درآمد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید