این وب سایت بسته شده است. ما به پارس تودی دری تغییر پیدا کرده ایم.
چهارشنبه, 26 جوزا 1395 12:21

آمادگی روسیه برای واکنش به حضور نظامی ناتو

روسیه اعلام کرد، اقداماتی متقابل در برابر طرح سازمان پیمان آتلانتیک شمالی " ناتو " برای استقرار نیروهای نظامی نزدیک مرزهای این کشور انجام خواهد داد.
به گزارش پرس تی وی، " ولادیمیر کومویِدوف " رئیس کمیته دفاعی دوما روز سه شنبه گفت ارتش روسیه برای مقابله با تنش افرینی ناتو در نزدیکی مرزهای این کشور آمادگی دارد.
رئیس کمیته دفاعی دوما، درباره افزایش حضور نظامی ناتو در نزدیکی مرزهای روسیه افزود اقدامات متقابلی در این زمینه انجام خواهد شد.
"فرانتس کلینتسِویچ"، معاون اول رئیس کمیته دفاعی و امنیتی شورای فدراسیون روسیه نیز گفت که ناتو، سیاست امریکا را در منطقه در پیش گرفته است.
معاون اول رئیس کمیته دفاعی و امنیتی شورای فدراسیون روسیه در ادامه افزود، گردانهای ناتو به عنوان یک پایگاه برای آماده سازی زیرساخت ها به منظور فعالیت نظامی علیه روسیه در نزدیک مرزهای این کشور مستقر می شوند.
ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو، روز دوشنبه گفت، این سازمان در راستای تقویت توان دفاعی خود در مقابل روسیه طی روزهای آتی بر سر اعزام چهار گردان از نیروهای چند ملیتی به کشورهای حوزه بالتیک و لهستان توافق خواهد کرد.
کرملین، بارها ناتو را به دلیل تقویت حضور نظامی نزدیک مرزهای روسیه مورد انتقاد قرار داده و تاکید کرده است که چنین اقدامی تهدیدی برای صلح منطقه‌ای و بین المللی است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید