این وب سایت بسته شده است. ما به پارس تودی دری تغییر پیدا کرده ایم.
دوشنبه, 28 سرطان 1395 14:52

برکناری 8 هزار پلیس در ترکیه

برکناری 8 هزار پلیس در ترکیه
مقامات ترکیه از برکناری هشت هزار نیروی پلیس در سراسر این کشور خبر دادند.

مقامات ترکیه از برکناری هشت هزار نیروی پلیس در سراسر این کشور خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مقامات ترکیه اعلام کردند، هشت هزار نیروی پلیس در سراسر این کشور و از جمله دو شهر استانبول و آنکارا به اتهام دست داشتن در کودتای نافرجام اخیر برکنار شده اند.

این اقدام در ادامه تدابیر امنیتی ترکیه پس از کودتای نافرجام مذکور صورت می گیرد از روز شنبه تاکنون حدود 6 هزار نفر اعم از شخصیت های نظامی و قضایی در ترکیه به اتهام مشارکت در این کودتا بازداشت شده اند.

بر اساس آخرین آمار ارائه شده از سوی دولت ترکیه، در نتیجه حوادث روزهای اخیر بیش از 290 نفر از جمله حدود 160 کودتاگر کشته و حدود یک هزار و 400نفر دیگر زخمی شده اند.

اقدامات اخیر ترکیه از جمله بازداشت های گسترده افراد به ظن دست داشتن در این کودتا و نیز تجدید نظر درباره منع اعدام، انتقادهای زیادی به همراه داشته است.

دولت ترکیه "فتح الله گولن" مخالف دولت و ساکن در آمریکا را عامل اصلی این کودتا می داند، اتهامی که وی تکذیب کرده است.

جمعه شب شماری از نظامیان ترکیه با استقرار در ورودی پلهای موسوم به "بوغاز ایچی" و "سلطان محمد فاتح" استانبول - سعی در اشغال نقاط راهبردی زیادی مانند مرکز فرماندهی ستاد ارتش ترکیه - فرودگاه ها و ایستگاه های تلویزیونی درشهرهای مختلف این کشور دست به کودتا زدند که با حضور مردم در سطح شهرها به سرانجام نرسید و این کودتا پس از چند ساعت به شکست انجامید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید