این وب سایت بسته شده است. ما به پارس تودی دری تغییر پیدا کرده ایم.
شنبه, 22 حوت 1394 19:21

استقبال خوب مردم افغانستان از نمایندگی دانشگاه جامعه المصطفی در کابل

استقبال خوب مردم افغانستان از نمایندگی دانشگاه جامعه المصطفی در کابل

رئیس نمایندگی دانشگاه جامعه المصطفی در کابل تاکید کرد: استقبال مردم و جوانان افغانستان از اقشار مختلف از این دانشگاه بسیار خوب بوده است.

دکتر مسعودی در گفتگو با خبرنگار رادیو دری با اشاره به برگزاری مراسم فارغ التحصیلی دانشجویان این دانشگاه در کابل اظهار داشت: این اولین دور فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه جامعه المصطفی در کابل است و تعداد فارغ التحصیلان این دوره حدود 350 نفر است.

وی افزود: در این دور 300 نفر در دوره فوق لیسانس و 50 نفر هم در دوره لیسانس تحصیلات خود را به پایان رساند و سند فارغ التحصیلی خود را دریافت کردند.

به گفته رئیس نمایندگی دانشگاه جامعه المصطفی در کابل، این واحد دانشگاهی در حال حاضر پنج رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد و پنج رشته تحصیلی هم در مقطه لیسانس دارد.

مسعودی عنوان کرد: با توجه به جو اخوت و برادری که به خوبی در افغانستان ترویج شده، مردم و جوانان افغان از ولایات مختلف استقبال پرشوری از این دانشگاه کرده اند.

گفتنی است مراسم فارغ التحصیلی 350 تن از دانشجویان دختر و پسر دانشگاه جامعه المصطفی پیشتر در تالار آسمایی کابل پایتخت افغانستان برگزار شد. واحد حوزوی و دانشگاهی جامعه المصطفی در کابل بزرگترین نمایندگی مرکز جامعه المصطفی قم در خارج از ایران است.

این واحد آموزشی همزمان با میلاد مسعود عالم آل محمد(ص)، حضرت علی بن موسی الرضا(ع) در تاریخ 17 مهر 1390 فعالیت علمی و آکادمیک خود را در کابل آغاز کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید