این وب سایت بسته شده است. ما به پارس تودی دری تغییر پیدا کرده ایم.
دوشنبه, 31 جوزا 1395 13:07

تظاهرات مسالمت آمیز حق مردم است اما نباید از احساسات مردم سوء استفاده شود

کارشناس و روزنامه نگار افغان تاکید کرد: تظاهرات و اعتراض مسالمت آمیز حق مردم است اما در شرایط کنونی افغانستان مردم باید متوجه باشند که احساسات آنان مورد سوء استفاده فرصت طلبان قرار نگیرد.

احمد ضیاء رحیمزی در گفتگو با خبرنگار رادیو دری در کابل با اشاره به تظاهرات مردم در اعتراض به گروگانگیری ها در نقاط مختلف افغانستان گفت: گروگانگیری ها بویژه گروگانگیری مسافران شامل زنان و کودکان که اخیراً در ولایات مختلف افغانستان اتفاق افتاده عملی شوم و زشت است و به هیچ عنوان نمی تواند قابل توجیه باشد.

وی در عین حال افزود: اگرچه ناامنی ها و گروگانگیری ها وجود دارد اما اخیراً تعدادی حلقات با سوء استفاده از فضای ناآرام کنونی و احساسات مردم بویژه کسانی که آسیب دیده اند، اقدام به راه اندازی راهپیمایی ها، تظاهرات و متشنج کردن اوضاع می کنند که این هم توجیه پذیر نیست.

به گفته ی این کارشناس سیاسی واضح است که دولت در موارد زیادی نتوانسته در تامین امنیت شهروندان موفق عمل کند، تظاهرات و راهپیمایی هم حق مردم است اما اینکه از آن سوء استفاده سیاسی صورت می گیرد و برخی می خواهند با استفاده از این اوضاع به اهداف خود دست پیدا کنند و به دولت افغانستان فشار بیاورند، درست نیست و نباید فرصت چنین کاری به آنان داده شود.

رحیمزی عنوان کرد: ارگان های دولتی افغانستان تعمدی در بروز ناامنی ها ندارند اما با توجه به وضعیت حاکم، در تامین امنیت هم دچار مشکل هستند که باید با برنامه ریزی دقیق این مشکلات حل شود.

به گفته ی این روزنامه نگار افغان طبیعی است که دولت افغانستان وظیفه دارد برای تامین امنیت و حفظ جان و مال مردم تلاش کند و در این زمینه اعضای جامعه جهانی هم بر اساس تعهداتشان باید همکاری کنند که البته همکاری جامعه جهانی هم در این زمینه زیر سوال قرار دارد و اگر همکاری هم داشته اند، نتیجه ملموسی نداشته است.

وی اضافه کرد: مردم هم با توجه به شرایط نابسامان کنونی باید صبر و حوصله داشته باشند و اجازه ندهند که فرصت طلبان از احساسات آنان سوء استفاده کنند و آن ها را با نیروهای امنیتی درگیر کنند. چنانچه پیشتر در جریان تظاهرات تعدادی از افراد در کابل با نیروهای امنیتی درگیر و چند نفر هم زخمی شدند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید