این وب سایت بسته شده است. ما به پارس تودی دری تغییر پیدا کرده ایم.
شنبه, 05 سرطان 1395 16:13

روز قدس روز آزادی خواهی، عدالت و دادخواهی مسلمانان در سراسر دنیا است

یک استاد دانشگاه در افغانستان تاکید کرد: روز قدس روز آزادی خواهی، عدالت و دادخواهی مسلمانان در سراسر دنیا است.

ذبیح الله ایثار در گفتگو با خبرنگار رادیو دری در مزار شریف در شمال افغانستان گفت: روز جهانی قدس برای مسلمانان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این روز، روز آزادی خواهی، همدیگرپذیری، دادخواهی و عدالت است و اعتقادات مذهبی مسلمانان را به نمایش می گذارد.

وی افزود: بیش از یک و نیم میلیارد مسلمان روز قدس را به عنوان روزی مقدس می شمارند زیرا با آزادی، آزادی خواهی و اعتقادات راسخ آنان در ارتباط است.

به گفته ی این کارشناس افغان مردم فلسطین مردم مظلومی هستند و روز قدس هم نماد تلاش همه ی مسلمانان برای دادخواهی از حقوق مظلومان جهان و بویژه مردم فلسطین است.

آقای ایثار عنوان کرد: واضح است که حق با این مردم است اما رژیم اسرائیل به عنوان فرزند امریکا در منطقه عرض اندام کرده و با امکاناتی که امریکا و سایر کشورهای غربی برایش مهیا کرده اند حقوق مسلمانان فلسطینی را پایمال می کند. اما شهامت و مردانگی مردم فلسطین در طول تاریخ به اثبات رسانده که به هیچ عنوان تحت تاثیر و سلطه ی حکومت های سلطه قرار نمی گیرند.

وی تاکید کرد: مسلمانان و مومنان برادر یکدیگر هستند و مهم نیست که در چه جغرافیایی زندگی می کنند آن ها مشترکات زیاد و مهمی دارند که عبارتند از خدا، دین، قرآن و پیامبرشان و همه مسلمانان و همه کشورهای اسلامی صدای حمایت خود را از مردم مظلوم فلسطین بلند می کنند.

این کارشناس افغان گفت: البته برخی از دولت های کشورهای اسلامی به خاطر منافع خود تحت تاثیر کشورهای غربی قرار دارند و این سبب شده که ملت فلسطین از سوی آن ها به فراموشی سپرده شود. با این حال رژیم اسرائیل هیچ گاه نمی تواند خاک فلسطین را تحت سلطه خود قرار دهد از اینرو دست به دهشت افکنی و کشتار ملت فلسطین می زند.

وی اضافه کرد: وظیفه ی کشورهای اسلامی و بویژه سازمان کنفرانس اسلامی است که ملت فلسطین را به عنوان ملتی واحد بشناسند و دولت فلسطین را هم نه به عنوان دولت خودگردان بلکه به عنوان دولتی مستقل به رسمیت بشناسند، این مساله تاثیر بسزایی در جهان اسلام خواهد داشت.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید