این وب سایت بسته شده است. ما به پارس تودی دری تغییر پیدا کرده ایم.
یکشنبه, 06 سرطان 1395 14:52

مردم مسلمان افغانستان همواره از مردم فلسطین و آرمان قدس شریف حمایت کرده و می کنند

رئیس شورای عالی قرآنی افغانستان تاکید کرد: مردم مسلمان افغانستان همواره از مردم مظلوم فلسطین و آرمان قدس شریف به عنوان قبله ی اول مسلمین حمایت کرده و می کنند.

عباس حسن زاده در گفتگو با خبرنگار رادیو دری در کابل اظهار داشت: همانگونه که سال گذشته وزیر خارجه ی افغانستان در نشست سازمان کنفرانس اسلامی در اندونزی حمایت قاطع افغانستان را از مردم فلسطین اعلام کرد، مردم مسلمان افغانستان باید همسو و همزمان با دیگر ملل مسلمان جهان در روز جهانی قدس در صحنه حاضر باشند و حمایت قاطع خود را بار دیگر از ملت فلسطین اعلام و اقدامات تجاوزکارانه ی رژیم صهیونیستی را محکوم کنند.

وی یادآور شد که مردم مظلوم فلسطین چندین دهه است که تحت سلطه و ظلم صهیونیزم بین الملل و در راس آن رژیم غاصب اسرائیل قرار دارد و مسجد الاقصی قبله ی اول مسلمین هم همواره مورد محاصره و تجاوز این رژیم بوده است.

این کارشناس افغان افزود: از این لحاظ روز جهانی قدس از اهمیت بسزایی برخوردار است و مسلمانان باید در این زمینه سکوت نکنند و حمایت خود را از مردم مسلمان و مظلوم فلسطین و انتفاضه ی آنان اعلام کنند.

به گفته ی حسن زاده نبود وحدت کامل بین مسلمانان در سراسر جهان، تفرقه موجود و عدم حمایت قاطع از مردم فلسطین و نیز حمایت برخی کشورهای قدرتمند از رژیم اسرائیل سبب شده که فشارها بر فلسطینی ها روز به روز افزایش پیدا کند، جهاد و انتفاضه ی این مردم طولانی شود و حکومت مقتدر فلسطینی تشکیل نشود.

رئیس شورای عالی قرآنی افغانستان عنوان کرد که مسلمانان و حکومت های اسلامی باید با وحدت و همنظری در مورد مساله ی قدس اهتمام داشته باشند و برای ملت مظلوم فلسطین حامی و پشتیبان خوبی باشند. در این زمینه باید مردم و ملت های مسلمان پیشقدم شوند چون ممکن است برخی حکومت ها ملاحظات خاص خود را داشته باشند و تعدادی هم حتی با فلسطینی ها همسویی نداشته باشند.

وی اضافه کرد: مسلمانان در سراسر جهان می توانند با یک حرکت دست جمعی حکومت های خود را وادار به حمایت از مردم فلسطین و آرمان قدس شریف کنند تا برای پیروزی انتفاضه و دستیابی به آرمان قدس شریف یک اتحادیه بزرگ تشکیل دهند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید