این وب سایت بسته شده است. ما به پارس تودی دری تغییر پیدا کرده ایم.
سه شنبه, 08 سرطان 1395 14:43

امام خمینی (ره) فلسطین و قدس را از حاشیه به متن زندگی مسلمانان آورد

رئیس شورای فرهنگی حامیان قدس شریف در افغانستان گفت: نامگذاری آخرین جمعه ی ماه مبارک رمضان تحت نام روز قدس به ابتکار حضرت امام خمینی (ره) توانست دنیای اسلام را حول محور فلسطین متحد کند و فلسطین را که سال ها از پراکندگی مسلمانان رنج می برد، از حاشیه به متن زندگی مسلمانان بیاورد.

مولوی محمد مختار مفلح در گفتگو با خبرنگار رادیو دری در کابل گفت: روز قدس روزی است که مسلمانان سراسر جهان برای حمایت از مستضعفان جهان بویژه مردم مظلوم فلسطین حول یک محور واحد جمع می شوند.

وی با بیان اینکه پیامبر گرامی اسلام (ص) بیت المقدس، مکه مکرمه و مدینه ی منوره را سه مکان مقدس خوانده بودند گفت: از اینرو آبروی مسلمانان با بیت المقدس گره خورده است.

این فعال سیاسی-فرهنگی افغان بیان داشت: قدس به عنوان قبله ی اول مسلمین از جایگاه خاصی برخوردار است بنابر این وظیفه ی مسلمانان است که از قدس شریف دفاع کنند و علمای بزرگ اهل سنت هم دیدگاه های حضرت امام خمینی (ره) را در مورد این که جهاد برای فلسطین جهاد برحق است تائید می کنند.

رئیس شورای فرهنگی حامیان قدس شریف در افغانستان گفت: حمایت از مردم مظلوم فلسطین و آرمان قدس شریف روز به روز در سراسر دنیا گسترش پیدا می کند و رژیم اسرائیل در برابر دنیا حقیر شده و مقامات رژیم صهیونیستی به هر کشوری که قدم می گذارند با اعتراضات مردمی مواجه و سرافکنده می شوند و این بیانگر آن است که جهاد مردم مظلوم فلسطین برحق است.

مولوی مفلح عنوان کرد: رژیم صهیونیستی هیچ جایگاهی در جهان ندارد و فقط با حمایت امریکا و انگلیس سرزمین فلسطین را اشغال کرده است اما این رژیم در حال حاضر از پراکندگی مسلمانان سود می برد و در صورتی که مسلمانان در سراسر جهان متحد و یکپارچه شوند رژیم غاصب صهیونیستی با شکست مواجه خواهد شد. ولی دولت های برخی کشورهای اسلامی بویژه کشورهای عربی  با این رژیم همسویی دارند که مشکل ساز شده است.

وی اضافه کرد: از فرمایشات حضرت امام خمینی (ره) و از جمله در رابطه با فلسطین و قدس، در روسیه، اروپا و امریکا استقبال شده و می شود اما برخی دولت های کشورهای عربی به دلیل تعصباتی که دارند برخورد مناسبی ندارند در صورتی که اگر مسلمانان جهان متحد شوند رژیم اسرائیل زمینگیر خواهد شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید