این وب سایت بسته شده است. ما به پارس تودی دری تغییر پیدا کرده ایم.
چهارشنبه, 09 سرطان 1395 17:35

قدس نماد ضد سلطه، تجاوز و اشغال است

 

 

 

یک کارشناس افغان گفت قدس نماد ضد ستم، سلطه، تجاوز و اشغال است و باید این نماد را برای همیشه زنده نگه داریم و به نسل های بعد منتقل کنیم .

داکتر لطیف نظری از صاحبنظران مسائل سیاسی در گفتگویی با خبرنگار رادیو دری در کابل افزود: روز جهانی قدس به منظور حمایت از مردم مظلوم فلسطین و اعتراض علیه اشغال و تجاوزگری های رژیم صهیونستی از سوی امام خمینی (ره) نامگذاری شد که نقطه عطفی در تاریخ تحولات سیاسی معاصر جهان اسلام به شمار می رود.

این کارشناس افغان به اهمیت برگزاری روز قدس امسال اشاره  و تصریح کرد روز جهانی قدس امسال از حساسیت خاصی نسبت به سال های گذشته برخوردار است چرا که برخی قدرت های غربی سعی دارند تا صلحی سازشکارانه را بر مسلمانان تحمیل و به رژیم صهیونیستی مشروعیت ببخشند.

وی با بیان اینکه عادی سازی روابط بین ترکیه و اسرائیل طی روز های اخیر نشان از این توطئه دارد افزود: عربستان سعودی هم تلاش می کند تا مراودات اقتصادی خود را با رژیم صهیونیستی به منظور مشروعیت بخشیدن به این رژیم افزایش دهد. بنابراین اگر امت اسلامی منسجم و متحد عمل و بیداری خود را حفظ کنند رژیم های محافظه کار و مترجع منطقه نخواهد توانست مشروعیت رژیم اسرائیل را از طریق مراودات سیباسی و اقتصادی به رسمیت بشمارد.

لطیف نظری با تاکید براینکه  مردم مسلمان افغانستان همواره پیشگام تحولات اسلامی بوده و در برابر تجاوز واشغالگری های استعماری همواره از خود مقاومت نشان داده است ابراز امیدواری کرد که امسال نیز مردم مسلمان افغانستان بتوانند با درک عمیق تحولات پیچیده منطقه ای و بین المللی مراسم روز قدس را با شکوه تر از قبل برگزار کنند.

این کارشناس افغان تصریح کرد جا دارد تا امت اسلامی تجاوزگری و اشغال را در هر شکلی محکوم کند و با توجه به شرایط خاص منطقه که رشد و تقویت گروه های تروریستی و افراطی همسو با سیاست های اشغالگرانه رژیم صهیونیستی را شاهد است همسویی و همنظری بیشتر خود را با مردم فلسطین اعلام کند تا قدرت های استعمارگر خیال تهاجم و تسلط بر جهان اسلام را از ذهن خود دور کند.

تحلیلگر افغان مسائل سیاسی به توطئه های گسترده در برابر جهان اسلام اشاره کرد و افزود:  از یک سو گروه های افراطی و تروریستی روابط پیچیده و مرموزی با رژیم اسرائیل برقرار کرده به طوری که تنها رژیمی که از ناحیه گروه های تروریستی همچون داعش هیچگونه نگرانی ندارد رژیم اشغالگر قدس است و این نشان از هدف واحد گروه های تروریستی دارد. از سوی دیگر شماری از کشورها در حال حاظر تلاش می کند تا فرقه گرایی را در بین کشورهای اسلامی تشدید کنند که این مسئله تنها به نفع رژیم صهیونیستی است . بنابراین اولا باید تلاش کنیم تا این توطئه ها را که در درون کشورهای اسلامی در جریان است خنثی کنیم . ثانیا اتحاد و برادری و همسویی خود را حفظ کنیم و به رژیم های مرتجع و تفرقه گرا این اجازه را ندهیم که شکاف در درون امت اسلامی ایجاد کند.

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید