Print this page
سه شنبه, 05 اسد 1395 14:12

تاکید بر اقدامات عملی دولت در خصوص حادثه ی انفجاری دهمزنگ و مجازات عاملان آن

تاکید بر اقدامات عملی دولت در خصوص حادثه ی انفجاری دهمزنگ و مجازات عاملان آن

مردم افغانستان خواستار اقدام عملی از سوی دولت و مجازات عاملان حادثه ی انفجاری دهمزنگ کابل هستند

فعال فرهنگی-اجتماعی افغان گفت: دل های اندوهگین مردم افغانستان تا زمانی که از سوی دولت اقدامات عملی در خصوص حادثه ی انفجاری دهمزنگ کابل صورت نگیرد و عاملان آن مجازات نشوند آرامش نخواهد یافت.

عباس حسن زاده رئیس شورای عالی قرآنی افغانستان در گفت و گو با خبرنگار رادیو دری در کابل اظهار داشت: هر خانواده ای در سطح افغانستان و هر وجدان بیداری در سطح دنیا به خاطر حادثه انفجاری که در کابل رخ داد و صدها نفر را به خاک و خون کشاند غمگین و ناراحت شده و آن را علناً و یا در اذهان خود محکوم کرده اند.

وی افزود: در کابل همه اندوهگین هستند، از هر گوشه و کناری صدای تلاوت قرآن کریم بلند است و تعداد زیادی از جوانان در کنار هم از دوستان و همکلاسی های خود سخن می گویند که پیشتر به خاطر عدالت خواهی و دمکراسی صدای خود را بلند کرده بودند اما قربانی و خانواده هایشان داغدار شدند. این حادثه تاثیرات عمیقی بر دل های مردم کابل گذاشته، وحدت آنان بیشتر شده و یکصدا آن را محکوم می کنند.

به گفته ی این کارشناس افغان مدیریت در تظاهرات از مسایل بسیار اساسی است و همانطوری که در یک هفته ی اخیر شاهد بودیم احساسات مردم و جوانان به خاطر مسایل تبعیض آمیز و تعصباتی که از گذشته ها وجود داشته، تحریک شده بود، مدیریت تظاهرات هم ضعیف بود و ممکن است خودخواهی و استبداد رای در برخی سازماندهندگان وجود داشته اما توده های مردم و جوانان بسیار صادقانه و برای عدالتخواهی به میدان آمدند و می خواستند دولت و جهانیان صدایشان را بشنوند که با این حادثه مواجه شدند.

حسن زاده با اشاره به اظهارات محمد اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان مبنی بر انتقام گیری از داعشیان به خاطر این حادثه و نامگذاری چهار راه دهمزنگ (محل حادثه) به عنوان چهار راه شهدا گفت: تا زمانی که مردم شاهد اقدامات عملی نباشند دردهایشان التیام پیدا نخواهد کرد نامگذاری که صورت گرفته کار خوبی است اما برخی بر این نظر هستند که بهتر است در کنار نام شهدا واژه عدالت هم ذکر شود.

این فعال فرهنگی-اجتماعی بیان داشت: اقداماتی که انجام می شود خوب است اما باید عاملان قضیه مجازات شوند تا قلب های داغدیده و دردمند مردم التیام پیدا کند.

وی اضافه کرد: حفظ وحدت و اخوت اسلامی در افغانستان که از دستاوردهای بزرگ جهاد و شهدای مردم است از اهمیت زیادی برخوردار می باشد و مردم باید متوجه دسایس و توطئه های دشمنان هم باشند که همواره در پی آن هستند که صفوف به هم فشرده ی مسلمانان را از هم بگسلند و با ایجاد تفرقه میان مسلمانان به اهداف خود دست پیدا کنند.

مطالب مرتبط

Image Gallery

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید