این وب سایت بسته شده است. ما به پارس تودی دری تغییر پیدا کرده ایم.
چهارشنبه, 16 سرطان 1395 11:37

تاکید رهبر معظم انقلاب بر تقویت وحدت امت اسلامی

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی با تاکید بر هوشیاری امت اسلامی در برابر فتنه انگیزی دشمنان، ایجاد اختلاف بین مسلمانان را مهمترین اولویت استکبار و صهیونیسم برای ضربه زدن به وحدت اسلامی دانستند.
مقام معظم رهبری صبح چهارشنبه در خطبه نماز عید سعید فطر با تبریک این عید به مسلمان، ضمن تبیین توطئه های دشمنان برای تضیف کشورهای اسلامی، تصریح کردند، کشورهای اسلامی با کنار گذاشتن اختلافات و استفاده از امکانات متنوع، می توانند به بهترین نحو در مسیر پیشرفت و تعالی امت اسلامی حرکت کنند.
اشاره به وحدت و همکاری اسلامی همواره از موارد مورد توجه مقام معظم رهبری بوده و ایشان تاکید دارند که درصورت تضعیف روحیه همبستگی میان کشورهای اسلامی، زمینه نفوذ دشمنان در صفوف کشورهای اسلامی فراهم خواهد شد.
از دیدگاه مقام معظم رهبری، کشورهای اسلامی با تقویت روحیه همبستگی می توانند از نفوذ و اجرای توطئه های تفرقه افکنانه دشمنان در منطقه بویژه فلسطین جلوگیری کنند.
مقام معظم رهبری در بیاناتشان باابراز تاسف از رویدادهای تروریستی اخیر در ترکیه،عراق و بنگلادش گفتند، دشمنان و مزدوران آنها با اقدامات تروریستی و ایجاد اختلاف بین کشورهای اسلامی درصدد انحراف افکار مسلمان از موضوعات اصلی مانند فلسطین و مظلومیت مردم این سرزمین هستند.
رهبر معظم انقلاب با یاد آوری شرایط حساس منطقه خاورمیانه و تداوم بحران در سوریه، عراق و یمن تصریح کردند، با این وجود نباید توجه مسلمان از مسئله اصلی یعنی اشغالگری صهیونیست ها در فلسطین، منحرف شود.
ایشان با اشاره به اینکه هدف استکبار از به‌راه انداختن ناامنی در منطقه به فراموشی سپرده شدن مسئله فلسطین است، افزودند، مبارزه برای آزادی فلسطین یک مبارزه اسلامی و نه فلسطینی است.
همان گونه که رهبر معظم انقلاب یاد آور شدند، سرگرم شدن کشورهای اسلامی و مسلمانان به مسایل فرعی مورد نظر دشمن، زمینه تشدید جنایات صهیونیستها علیه ملت فلسطین را به دنبال خواهد داشت.
به همین دلیل در یکسال گذشته رژیم صهیونیستی در پرتو فضای بوجود آمده و تشدید بحران در سوریه،یمن و عراق، با ارتکاب جنایات بیشتر علیه ملت فلسطین، توسعه طلبی و جنایات علیه مردم این سرزمین را تشدید کرده است.تشدید محاصره غزه ،شهادت 225 فلسطینی از اکتبر(میزان) گذشته تاکنون و ساخت هزاران واحد جدید در اراضی فلسطینی برای شهرک نشینان، در همین راستا ارزیابی می شود.
در چنین شرایطی هشدار رهبر معظم انقلاب درباره عواقب بی تفاوتی در قبال برنامه های استکبار و صهیونیسم در منطقه، نشانگر این امر است که نباید به دشمنانی مانند آمریکا و اسراییل اجازه داد، برنامه های تفرقه افکنانه و توسعه طلبانه خود را در منطقه اجرا کنند.
این اینروست که ایشان با تاکید بر هوشیاری مسلمانان برای خنثی کردن توطئه های شوم دشمنان همچنان تصریح دارند، بهترین و کم هزینه ترین راه برای مقابله با توطئه های پیچیده و متنوع دشمنان ،تقویت روحیه همکاری و وحدت بین کشورهای اسلامی است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید