این وب سایت بسته شده است. ما به پارس تودی دری تغییر پیدا کرده ایم.
دوشنبه, 11 اسد 1395 17:09

رهبر معظم انقلاب: علنی شدن روابط دولت سعودی با رژیم صهیونیستی خنجری بر پشت امت اسلامی و خیانتی بزرگ است.

رهبر معظم انقلاب: علنی شدن روابط دولت سعودی با رژیم صهیونیستی خنجری بر پشت امت اسلامی و خیانتی بزرگ است.

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی روز دوشنبه در دیدار هزاران نفر از مردم ولایتهای مختلف ایران، از برجام به عنوان تجربه بی نتیجه بودن مذاکره با امریکا و بدعهدی این کشور یاد کردند که ضرورت بی اعتمادی به وعده های امریکا را بار دیگر ثابت کرد.

ایشان خاطرنشان کردند؛ برجام نشان داد راه پیشرفت و بهبود وضع زندگی مردم، توجه به داخل است نه دشمنانی که در منطقه و جهان درحال مانع تراشی برای ایران هستند. حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر تجربه اندوزی ملت ایران از رفتار آمریکا در قضیه برجام افزودند: آنها می گویند بیایید در مسائل منطقه هم مذاکره کنیم، درحالی که تجربه برجام به ما می گوید این کار سمّی مهلک است و درهیچ مسئله ای نمی توان به سخنان امریکایی ها اعتماد کرد.

بی اعتمادی ایران به امریکا، شعار تبلیغاتی نیست بلکه مبتنی بر تجربه گذشته، رفتار کنونی و داشتن تحلیلی واقعبینانه از اهداف سلطه جویانه امریکا در منطقه است. این سه عنصر، در تحلیل رویدادهایی که امریکا به نوعی در‌انها نقش دارد، قابل استناد است. نمونه اخیر از این رویدادها، کودتای شکست خورده در ترکیه است که در بیانات رهبر معظم انقلاب بدان اشاره شد. ایشان اظهار داشتند: در قضایای اخیر ترکیه، اتهام قوی وجود دارد که کودتا با تدبیر و تدارک آمریکا انجام شده است و اگر این مسئله ثابت شود، رسوایی بزرگی برای امریکا خواهد بود. رهبر معظم انقلاب اسلامی همچنین بااشاره به اوضاع منطقه و علنی شدن روابط دولت سعودی با رژیم اسرائیل که خنجری بر پشت امت اسلامی و خیانتی بزرگ است، خاطر نشان کردند که در این توطئه نیز رد پای امریکا را می توان دید، زیرا دولت سعودی تابع امریکاست.

نقش امریکایی‌ها در ایجاد و تقویت گروههای تکفیری با هدف اختلاف‌افکنی در میان امت اسلام نیز از دیگر واقعیاتی است که نشان می دهد بی اعتمادی به امریکا منحصر به قضیه برجام نیست. اگر امروز گفته می شود ایران به امریکا اعتماد ندارد، سخنی مبتنی بر واقعیتهای حال و گذشته است. یک سال پس از امضای برجام، تحرکات امریکا نشان می دهد توطئه، بهانه جویی و عهد شکنی ها، یک روز در کنگره و روزی دیگر در لابی های صهیونیستی دنبال می شود.

رهبر معظم انقلاب پیش از این نیز بارها تاکید کرده اند که برجام دارای نقاط مبهم و ضعف‌های ساختاری و مواردی است که در صورت مراقبت نکردن دقیق و لحظه به لحظه،‌ می‌تواند به خسارت‌های بزرگی برای حال و آینده‌ ایران منتهی شود. یک سال پیش هنگامیگه برنامه جامع اقدام مشترک /برجام/ میان ایران و گروه 5+1 امضا شد، رهبرمعظم انقلاب در پاسخ به نامه "حسن روحانی" رئیس جمهوری اسلامی ایران در خصوص برجام، با اشاره به غیرقابل اعتماد بودن برخی از شش دولت طرف مذاکرات هسته ای، تأکید کردند؛ لازم است متنی که فراهم آمده است با دقت ملاحظه شود و در مسیر قانونی پیشبینی شده قرار گیرد.

امروز شش ماه بعد از اجرای برجام، بد عهدی و اقدامات امریکا در کنگره نشان داد آنها در پی فرصت هستند تا تحریم ها را حفظ کنند و سیاست فشار بر ایران را بر مبنای ادعاهایی مثل نقض حقوق بشر یا نگرانی از توان دفاع موشکی و یا متهم کردن ایران به حمایت از تروریسم ادامه دهند. به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی، امروز حتی مسئولان دیپلماسی و کسانی که در مذاکرات حضور داشتند، این واقعیت را تائید می کنند که امریکا، نقض عهد می کند و به مانع تراشی و تخریب روابط اقتصادی ایران با دیگر کشورها ادامه می دهد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید