این وب سایت بسته شده است. ما به پارس تودی دری تغییر پیدا کرده ایم.
چهارشنبه, 11 ثور 1392 17:34

بیانات رهبری درباره جایگاه زن در اسلام و جوامع غربی

بیانات رهبری درباره جایگاه زن در اسلام و جوامع غربی

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ، در سالروز ولادت با سعادت حضرت فاطمه (س) دختر پیامبر اکرم و همچنین تولد امام خمینی (ره)، بنیانگذار انقلاب اسلامی در دیدار با جمعی از شاعران و ذاکران اهل بیت علیهم‌السلام به تبیین شخصیت زن در اسلام و وظیفه شاعران و مداحان در انتقال درست معارف اسلامی پرداختند. در جمهوری اسلامی ایران روز تولد حضرت فاطمه (س)  دختر پیامبر اسلام ، به نام روز زن و گرامیداشت مقام مادر نامگذاری شده است. به همین مناست مراسم جشن و شادی در گرامیداشت مقام زن و مادر برگزار می شود. جمعی از شاعران ، مداحان و بانوان برجسته ایران در روز زن و مادر ، به دیدار حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی رفتند. حضرت آیت الله خامنه ای در این دیدار با انتقاد از نگاه غرب به زن تأکید کردند که نگاه اسلام و قرآن به حقوق اجتماعی و فردی زن و مرد ، منطقی‌ترین ، متین‌ترین و عملی‌ترین نگاه است.
نگاه به زن امروز در کشورهای غربی ، برخلاف آنچه ادعا می کنند ، نگاهی کاملا ابزاری و غیر انسانی است . آنها می خواهند این نگاه ابزاری را به شیوه های مختلف به خصوص از طریق تهاجم فرهنگی به عنوان نگاهی انسانی و در جهت برابری حقوق زنان با مردان ، به دیگر ملل جهان تحمیل کنند. جایگاه و مقام زن امروز در کشورهای غربی تا سطح یک کالا تنزل یافته است. در کمتر بیلبورد تبلیغاتی و آگهی تلویزیونی است که از زیبایی فیزیکی زن برای تبلیغ کالاها استفاده نشود. حضرت آیت الله خامنه ای با انتقاد از سیاست های غرب در مواجهه با زن افزودند: «حرکتی که تمدن مادی غرب در مواجهه با موضوع زن انجام داد، گناه بزرگ و نابخشودنی است که عوارض آن به هیچ عنوان قابل جبران نیست.» استفاده از زیبایی فیزیکی زن ، تنها به آگهی های تبلیغاتی محدود نمی شود. زن امروز در جوامع غربی به کالایی برای شهوت رانی مردان تبدیل شده است. سینما و تلویزیون در غرب تلاش می کنند با استفاده از جذابیتهای ظاهری زن ، مخاطبان خود را پای تلویزیون بنشانند و یا به به سینماها بکشانند. امروزه در غرب روزنامه های زرد و غیر اخلاقی و مجلاتی که محتوای عمده انها مسائل جنسی است یکی از پرفروش ترین نشریات هستند. نکته قابل توجه اینجا است که همه اینها تحت پوشش آزادی زن و حقوق برابر زنان با مردان توجیه می شود. اما اگر زنی بخواهد با پوشاندن مو و بدن خود ، در اماکن عمومی ظاهر شود و پاکدامنی خود را حفظ کند ، ناقض آزادی خوانده شده و محدویتهایی برای حضور او در اماکن عمومی تصویب می شود. رهبر انقلاب اسلامی مظاهر تمدن غرب در قبال مسئله زن را ، جلوه‌گری ، فراهم کردن زمینه لذت جویی مردان و شکسته شدن حریم زنان برشمردند که غرب از آن به عنوان آزادی و از نقطه مقابل آن ، با عنوان اسارت یاد می کند.
حضرت ایت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه نتیجه چنین نگاهی به زن، ویرانی کانون خانواده بوده است، افزودند: «وقتی در جامعه ای بنیان خانواده متزلزل شد مشکلات آن جامعه نهادینه می شود و تمدن غربی با قوانین خباثت آمیز جنسی که اجرا کرده است ، چه بخواهد و چه نخواهد ، محکوم به شکست و سقوط است.» خانواده کانون و مرکز تمدن های بزرگ است به هر میزان ارزشهای خانواده در معرض فروپاشی قرار گیرد ، به همان اندازه نیز تمدنها در معرض فروپاشی قرار می گیرند. رهبر انقلاب، زوال تمدنها را مانند سر بر آوردن آن، امری تدریجی دانستند که در مورد تمدن غرب در حال وقوع است. بحرانهای اخلاقی و اجتماعی که جوامع غربی امروز با آن دست به گریبان هستند و قانونی کردن ناهنجاری های غیر اخلاقی و خلاف فطرت انسانی مثل ازدواج همجنسگرایان ، زمینه فرورفتن این جوامع در گرداب بحرانهای اخلاقی و فروپاشی کانون خانواده ، به عنوان اصلی ترین عنصر هر جامعه را فراهم کرده است.
نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید