این وب سایت بسته شده است. ما به پارس تودی دری تغییر پیدا کرده ایم.
یکشنبه, 30 جوزا 1395 07:56

رحمانی فضلی: حمایت ایران از پناهندگان افغانستانی ادامه دارد

رحمانی فضلی: حمایت ایران از پناهندگان افغانستانی ادامه دارد

وزیر داخله ایران گفت: جمهوری اسلامی ایران در شرایط سخت مانند جنگ و تحریم پذیرای پناهندگان افغانستانی بود و این حمایت ها کماکان ادامه دارد .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت داخله ؛«عبدالرضا رحمانی فضلی» وزیر داخله ایران عصر شنبه در دیدار « فیلیپو گرندی» کمیسر عالی سازمان ملل در امور پناهندگان در تهران افزود: با توجه به شرایط جغرافیایی، ایران بیش از سه دهه است که با موضوع پناهندگان عراقی و افغانستانی مواجه است و در برخی مقاطع میزبان بیش از سه میلیون آواره و پناهنده از این دو کشور بویژه افغانستان بود.
وزیر داخله ایران با بیان اینکه بیش از 97 فیصد از پناهندگان افغانستانی در داخل جامعه ایران زندگی می کنند و همانند ایرانیان از حق آموزش، بهداشت ، شغل ، امنیت و معاضدت های قضائی برخوردارند، تاکید کرد: ایران همچنان به بازگشت داوطلبانه مهاجران افغانستان به کشورشان اعتقاد دارد اما شرایط سخت در این کشور از جمله نبود زیر ساخت های لازم از جمله مسکن ، آموزش و مهمتر از همه امنیت،موجب شده است پناهندگان افغانستانی مقیم ایران با تردید به این موضوع نگاه کنند.
رحمانی فضلی همچنین افزایش کمک های جامعه جهانی به پناهندگان را خواستار شد و گفت: هرچند میزان حمایت های مالی سازمان ملل از پناهندگان ناچیز بوده ، اما می توان به افزایش سقف خدمات آموزشی و بهداشتی به مهاجران افغانستانی کمک کرد.
کمیسرعالی سازمان ملل در امور پناهندگان نیز با قدردانی از جمهوری اسلامی ایران در خدمات رسانی به پناهندگان در سه دهه گذشته گفت: تا زمانی که صلح و آرامش به افغانستان بازنگردد باید به پناهندگان این کشور کمک کرد.
فیلیپو گرندی افزود: راه حل اصلی برای حل بحران پناهندگان افغانستان ایجاد امنیت در این کشور است و سازمان ملل باید تلاش خود را در این زمینه بکار گیرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید