این وب سایت بسته شده است. ما به پارس تودی دری تغییر پیدا کرده ایم.
یکشنبه, 30 جوزا 1395 09:35

روحانی: در مسايل ملی- منافع حزبی و جناحی معنايی ندارد

رئیس جمهوری ایران اظهار داشت: در همه جای دنیا حزب و جناح وجود دارد اما جایی که بحت مسایل و منافع ملی در میان است، منافع حزبی و جناحی مفهوم و معنای خود را از دست می دهد.
حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران شنبه شب در ضیافت افطار با اصحاب رسانه، تقویت امید و اعتماد در جامعه و تلاش برای جلوگیری از لطمه دیدن امید مردم را ضروری دانست و گفت، آرامش امروز جامعه و پیشرفت های حاصله، مرهون همین روحیه امید و آرامش است.
روحانی با تاکید بر نقش برجسته رسانه ها در تقویت روحیه امید در جامعه و معرفی فضا و شرایط پس از برجام- اظهارداشت، اگر از این فضا در زمینه های مختلف بهره برداری و استفاده نکنیم - هیچ فایده ای به دست نخواهد آمد.
روحانی گفت: دولت یازدهم دولتی فراجناحی است و وقتی دولتی حزبی باشد بدون تردید روزنامه ها و تشکل های مختلف از آن حمایت می کنند- اما وقتی که بخواهد فراجناحی عمل کند- کار دشوار می شود و زمانی که پیشرفت و دستاوردی به دست می آورد جناح های مختلف خود را در آن سهیم می دانند و وقتی با مشکلی مواجه شود- خود را کنار می کشند.
رئیس جمهوری به نقش صدا و سیما به عنوان رسانه ملی در تبیین اقدامات دولت هم اشاره کرد و گفت: به تازگی علائم مثبت بیشتری از این رسانه احساس می کنیم و شرایط از قبل بهتر شده است.
روحانی همچنین بر حضور رسانه های ایران در عرصه منطقه ای و جهانی تاکید کرد و گفت : امروز دنیا نیاز دارد که حرف و منطق جمهوری اسلامی ایران را بشنود و باید با ارتقاء و تقویت جایگاه رسانه های خود حرف ها و منطق مان را در سطح منطقه و جهان در برابر دشمنان و رقبا به گوش جهانیان برسانیم.
رئیس جمهوری همچنین با تاکید بر اینکه ما به آزادی مطبوعات - رسانه ها و قلم در ایران اسلامی افتخار می کنیم - گفت: البته همچنان در این مسیر مشکلات و ایراداتی وجود دارد که باید مرتفع شوند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید