این وب سایت بسته شده است. ما به پارس تودی دری تغییر پیدا کرده ایم.
پنج شنبه, 24 سرطان 1395 15:02

تاکید اتحادیه اروپا بر ضرورت ادامه حمایت از برجام

تاکید اتحادیه اروپا بر ضرورت ادامه حمایت از برجام

"فدریکا موگرینی"، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خاطرنشان کرد ، یک سال از توافق تاریخی درباره برنامه هسته ای ایران در وین می گذرد و اتحادیه اروپا همچنان به حمایت از اجرای موثر و کامل برجام در طول مدت توافق و همچنین قطعنامه شماره 2231 شورای امنیت سازمان ملل ادامه می دهد.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ،بر ضرورت ادامه حمایت این اتحادیه از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام ) تاکید کرد.

 

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، "فدریکا موگرینی"، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خاطرنشان کرد ، یک سال از توافق تاریخی درباره برنامه هسته ای ایران در وین می گذرد و اتحادیه اروپا همچنان به حمایت از اجرای موثر و کامل برجام در طول مدت توافق و همچنین قطعنامه شماره 2231 شورای امنیت سازمان ملل ادامه می دهد.

فدریکا موگرینی افزود ، اجرای برجام نشان داد که با اراده سیاسی، پشتکار و دیپلماسی چند جانبه می توان راه حل های عملی حتی برای سخت ترین مشکلات پیدا کرد.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تصریح کرد ، رعایت تعهدات از سوی همه طرف ها، اصلی ضروری در ایجاد اعتماد دوباره و حرکت در مسیر بهبود روابط بین اتحادیه اروپا و ایران است.

فدریکا موگرینی تاکید کرد، اتحادیه اروپا همزمان با تایید آژانس بین المللی انرژی اتمی مبنی بر انجام تعهدات از سوی ایران و از 26 جدی 1394زمان اجرای برجام به تعهدات برجامی خود عمل کرده و دستورات لازم در این زمینه به بخش کسب و کار اروپایی صادر شده است.

اتحادیه اروپا اذعان دارد که توافق هسته ای با ایران کامل و واضح است و بانک ها و بخش کسب و کار اروپا می توانند در ایران فعالیت کنند.

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید