این وب سایت بسته شده است. ما به پارس تودی دری تغییر پیدا کرده ایم.
جمعه, 25 سرطان 1395 14:17

اذعان بر نقش تعیین کننده ایران در منطقه خاورمیانه

اذعان بر نقش تعیین کننده ایران در منطقه خاورمیانه
دیدگاه های ایران و مصر در خصوص برخی از مسائل بین المللی از جمله سوریه نزدیک به هم و بر پایه واقع گرایی در نظام بین المللی استوار است .

یک روزنامه نگار مصری، جمهوری اسلامی ایران را کشوری بسیار مهم و قدرتمند در منطقه توصیف کرد.

"تهامی منتصر"، سر دبیر و رئیس هیات تحریریه روزنامه مصری اخبارالیوم روز جمعه در گفتگو با ایرنا ،تهران را کشوری بسیار مهم و قدرتمند منطقه توصیف کرد و افزود: دیدگاه های ایران و مصر در خصوص برخی از مسائل بین المللی از جمله سوریه نزدیک به هم و بر پایه واقع گرایی در نظام بین المللی استوار است .

تهامی منتصر افزود: اگر ایران و مصر در رهیافت های سیاست خارجی بتوانند روابط خود را بر پایه منافع مشترک و در قالب واقعگرایی در سیاست بین الملل استوار کنند، خواهند توانست مناسبات پایداری را پی ریزی کنند.

سر دبیر روزنامه مصری اخبارالیوم گفت: این روابط نه تنها در راستای منافع مشترک تهران و قاهره خواهد بود، بلکه در راه کمک به تامین صلح و ثبات منطقه ای نیز موثر خواهد شد.

تهامی منتصر همچنین با انتقاد از سیاست های مداخله گرانه ترکیه در مصر و سوریه گفت: کشورهای اسلامی بایستی به دور از رهیافت قوم گرایی و مذهب گرایی روابط دیپلماتیک پایداری را بنا کنند تا بهانه ای به دست قدرت های فرامنطقه ای برای دخالت در امور داخلی منطقه نیافتد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید