این وب سایت بسته شده است. ما به پارس تودی دری تغییر پیدا کرده ایم.
دوشنبه, 28 سرطان 1395 08:55

آغاز کلنگ زنی دو نیروگاه هسته ای جدید ایران، تا پایان سال جاری

آغاز کلنگ زنی دو نیروگاه هسته ای جدید ایران، تا پایان سال جاری
رییس سازمان انرژی اتمی ایران ،با اشاره به وضعیت پروژه های جدید نیروگاه هسته ای ایران، تصریح کرد، در سال جاری (1395 هجری شمسی) دو پروژه نیروگاه هسته ای از سوی روسیه، در بوشهر کلنگ زنی می شود.

رییس سازمان انرژی اتمی ایران، از آغاز کلنگ زنی دو نیروگاه هسته ای از سوی روسیه تا پایان سال جاری در بوشهر (جنوب ایران) خبر داد.

به گزارش ایرنا، "علی اکبر صالحی"، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، روز یکشنبه با اشاره به وضعیت پروژه های جدید نیروگاه هسته ای ایران، تصریح کرد، در سال جاری (1395 هجری شمسی) دو پروژه نیروگاه هسته ای از سوی روسیه، در بوشهر کلنگ زنی می شود.

صالحی با اشاره به اینکه تمام اقدامات و مراحل این پروژه ها انجام شده و تنها برخی موضوعات مالی آنها باقی مانده است، افزود، قرار است کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ایران با جدیت این مسئله را پیگیری کند.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران درباره موضوعات مطرح شده مبنی بر خرید راکتورهای دست دوم از بلغارستان برای نیروگاه اتمی بوشهر، گفت: این موضوع کاملا اشتباه است، زیرا راکتور هسته ای دست دوم نمی شود و اصلا این موضوع صحت ندارد.

علی اکبر صالحی خاطر نشان کرد، قرار بود بلغارها توسط روسیه دو نیروگاه هسته ای در کشورشان تأسیس کنند، اما در اواسط کار این پروژه را به علت محدودیت های مالی متوقف کردند، از این رو مقامات بلغارستان آمادگی دارند که برخی از تجهیزات ساخته شده "نو و استفاده نشده" را با یک قیمت مناسب به فروش برسند و تهران این موضوع را بررسی می کند.

صالحی همچنین، از ساخت بیمارستان هسته ای در جمهوری اسلامی ایران با کمک کشورهای اروپایی خبر داد و گفت: خوشبختانه تمام مراحل این پروژه در حوزه مالی و فاینانس انجام گرفته و در آینده ای نزدیک این پروژه اجرایی می شود.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران تاکید کرد، قطعا این بیمارستان در غرب آسیا منحصر به فرد خواهد بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید