این وب سایت بسته شده است. ما به پارس تودی دری تغییر پیدا کرده ایم.
دوشنبه, 28 سرطان 1395 14:58

ظریف: امریکایی‌ها بدعهد هستند

 ظریف: امریکایی‌ها بدعهد هستند
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران عملکرد آمریکا در اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را بسیار ضعیف دانست.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران عملکرد آمریکا در اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را بسیار ضعیف دانست.

"محمدجواد ظریف" وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما در مسیر پرواز به تهران از سفر قراقستان تاکید کرد: آمریکایی‌ها بدعهد بوده و هستند و نمره این کشور در اجرای برجام پایین است.

وزیر خارجه ایران با بیان اینکه دنیا مردم ایران را به عنوان ملتی می شناسد که در برابر زور و فشار مقاومت می کند، گفت: ایران با جدیت تعهداتش را در برجام انجام می دهد و به طرف مقابل اجازه بدعهدی در این زمینه نمی دهد.

ظریف افزود:‌ از نظر زمانی، مذاکرات مرتبط با برجام برای توافق اولیه در دولت ایران زمانی آغاز شد که هر چند ماه یک بار تحریم جدیدی ضد ایران در کنگره امریکا تصویب می شد و معروف بود که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی به واشنگتن سفر نمی کند مگر اینکه با یک تحریم جدید بازگردد.

وزیر خارجه ایران با بیان اینکه برجام دستاورد مهمی برای جمهوری اسلامی ایران است، تصریح کرد: این برنامه عزت مردم ایران را حفظ کرد، حقوقشان را به رسمیت شناخت، قطعنامه های شورای امنیت را کنار زد و مانع از تصویب تحریم های جدید ضد ایران شد.

ظریف مواضع اخیر بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد درباره برنامه موشکی ایران را نامربوط دانست و گفت: متأسفانه وی در سال های گذشته سابقه خوبی هم از خودش به جای نگذاشته است به ویژه تصمیم اخیرش برای خارج کردن نام عربستان از فهرست کودک‌کش‌ها که تأثیر بسیار بدی بر اعتبار سازمان ملل گذاشته است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید