این وب سایت بسته شده است. ما به پارس تودی دری تغییر پیدا کرده ایم.
دوشنبه, 11 اسد 1395 12:13

روحانی: استقلال ایران در ابعاد مختلف از اهمیت ویژه ای برخوردار است

روحانی: استقلال ایران در ابعاد مختلف از اهمیت ویژه ای برخوردار است
رئیس جمهوری اسلامی ایران :انقلاب یعنی مستقل و متکی به رای مردم باشیم.

 رئیس جمهوری اسلامی ایران گفت: موضوع استقلال یک کشور در ابعاد مختلف و خودکفایی در زمینه‌ی نیازهای مردمی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)؛«حسن روحانی»رئیس جمهوری اسلامی ایران روز دوشنبه در همایش سالگرد تاسیس شرکت ملی گاز ایران در تهران با بیان این که از شعارهای اصلی انقلاب اسلامی، استقلال و آزادی بوده است،افزود:انقلاب یعنی مستقل و متکی به رای مردم باشیم.

رئیس جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر این که معنی انقلابی بودن، یعنی داشتن ملتی آزاد همراه با آزادی اندیشه،بیان و نقد و انتقاد،تصریح کرد:این که امروز مردم در فضای مجازی ، سلیقه و نظر خود را نسبت به حاکمیت و دولت و برنامه‌ها و تصمیم‌ها ابراز می‌کنند، نشانه آزادی نقد است.

رئیس قوه مجریه با بیان اینکه مساله نفت و گاز صرفا اقتصادی نیست، بلکه سرآغاز تولید نفت در ایران کمی بعد از انقلاب مشروطه همواره با موضوعات سیاسی توام بوده است،افزود:همواره نفت در چارچوب روابط صادرات و واردات، تاثیر گذار در حوزه‌ی سیاست خارجی بوده است و گاز نیز در مرحله بعد از دید انرژی پاک و عاملی برای ارتباط با کشورهای مختلف بسیار تاثیر گذار بوده است.

روحانی، با اشاره به این که برنامه دولت، بر این است که روزانه 200 میلیون متر مکعب گاز به صادرات اختصاص یابد، گفت: کشوری که چنین برنامه‌ای داشته باشد رابطه خوبی با کشورهای همسایه، و دیگر کشورهای جهان، در زمینه نفت و گاز برقرار خواهد کرد؛ چرا که در دنیای امروز مساله توسعه به انرژی و بخصوص نفت و گاز، مربوط است.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید